Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Komplexné zabezpečenie od Jablotronu s videoverifikačnou kamerou

Bezpečnosť
0

Najväčšou slabinou prakticky všetkých zabezpečovacích zariadení sú falošné poplachy. Nejde len o zbytočné výjazdy k mačke, ktorá aktivovala niektorý senzor, ale hlavne o postupné otupenie pozornosti, takže potom sa nereaguje ani na reálny alarm. Kombinácia alarmu a kamery umožňuje operatívne skontrolovať, čo spôsobilo poplach a zaznamenať všetky okolnosti spojené s reálnym poplachom. Predchádzajúcou vetou sme vysvetlili pojem videoverifikačná kamera.

Videoverifikačné kamery JI-111C a JI-112C

Ďalšou slabinou mnohých kamerových systémov je lokálny záznam, takže keď narušiteľ nájde kameru s pamäťovou kartou, alebo lokálne záznamové zariadenie, nemá problém zničiť nahrávky. Nehovoriac o častých poruchách lokálnych záznamových zariadení a ak aj všetko funguje ako má a narušiteľ záznamové zariadenie nenájde, prehľadávať mnohohodinové záznamy je zdĺhavé a nepraktické.  

Zabezpečovacie systémy od jablotronu

Preto Jablotron začal využívať cloudové riešenie synchronizované s alarmom. Systém automaticky vytvára minútový záznam (videosekvenciu) o každej udalosti. Už viac nemusíte hľadať, čo a kedy sa stalo. Automaticky vo svojom mobile máte k dispozícii 30 sekundovú videosekvenciu pred udalosťou a 30 sekundovú videosekvenciu po udalosti, ktorá je k nej jednoducho pripnutá.

Dáta sú odosielané priamo na cloud, kde sú šifrované a bezpečne uložené, čím je zaistená ochrana proti ich zneužitiu alebo zničeniu. Záznam z kamier je v HD alebo FULL HD rozlíšení. K dispozícii môže byť aj video záznam z kamerového systému za posledných 3 alebo 7 dní. Ten je uložený taktiež na cloudovom úložisku.

Na tlačovej konferencii bola prezentovaná aj ukážka snímania kamier takmer v úplnej tme

Kamery okrem minútového záznamu kritickej situácie ponúkajú aj možnosť on-line sledovania (livestream) na mobile či PC. Z aplikácie MyJABLOTRON tak môžete ovládať alarm, automatizačné prvky a pritom sledovať, čo sa práve deje. Informácie z alarmu a kamier môže z cloudu dostávať aj strážna služba. Má tak lepší prehľad o objekte a v prípade nebezpečenstva vyšle zásahovú jednotku.

Záznam z kamery je okamžite k dispozícii priamo v jednej mobilnej aplikácii spolu s vašim alarmom. Video si môžete stiahnuť, poslať na mail, vymazať, alebo inak s ním pracovať. Záznam je ukladaný v bežnom formáte, preto sa nemusíte báť ani o to, že by ste ho neprehrali na väčšine svojich zariadení.

Oba modely kamier poskytujú farebné video v HD, alebo Full HD kvalite s rozlíšením 1920x1080. V prípade zlých svetelných podmienok sa prepínajú do nočného režimu, v ktorom využívajú infračervené presvietenie 12 IR LED diódami s maximálnym dosahom 30 a 50 metrov. Objektívy kamier majú uhol záberu až 90° a 115° a sú určené aj pre vonkajšie použitie.

Technické parametre kamier

Ceny kamier

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Jablotron video kamera alarm dáta Cloud on-line

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať