Klávesnica vystupuje z displeja a po použití v ňom mizne

Technológie
0
Ľudia dnes vyžadujú čoraz väčšiu mobilitu a často uprednostňujú smartfóny a tablety pred stolovými počítačmi či notebookmi. Problém však nastáva, keď na dotykovej obrazovke treba napísať dlhší text. Riešením by mohol byť nový typ klávesnice, ktorá umožní znížiť počet preklepov a odstrániť ťažkosti používateľov s hrubšími prstami.

Kalifornská spoločnosť Tactus Technology predstavila klávesnicu, ktorá vystupuje z dotykového displeja a jednoducho v ňom zasa zmizne, keď ju už používateľ nepotrebuje. Využívajú sa pri tom kanáliky naplnené netoxickou tekutinou, ktoré sú zabudované do panela displeja. Zvyšovaním tlaku v kanálikoch sa tekutina vytláča na povrch displeja a vytvorí klávesy. Podľa výrobcu možno tlak v kanálikoch regulovať a používateľ si môže vybrať, či mu lepšie vyhovujú klávesy pôsobiace pri dotyku ako gél alebo chce radšej tvrdšie, podobné plastovým klávesom na notebooku.

klavesnica_tactus.jpg

Spoločnosť síce už predstavila funkčný prototyp, ale technológia sa ešte stále vyvíja. Pri demonštrácii napríklad bolo počuť hluk, keď sa klávesy objavovali, finálna verzia by mala byť úplne tichá. Samozrejme, povrch klávesov musí byť odolný, aby sa nestalo, že ho napríklad používateľka s pestovanými nechtami prerazí.

Obmedzením súčasnej verzie je aj to, že klávesnica je pevne umiestnená v jednom poli, nemožno ju teda používať v orientácii na šírku aj výšku. Cieľom výrobcu je, aby v tretej generácii produktu bola klávesnica dynamická a prispôsobovala sa otočeniu displeja.

Tactus chce s výrobou klávesnice začať koncom roka 2013 alebo začiatkom roka 2014.


Zdroj: news.cnet.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať