Image
20.6.2019 0 Comments

Klávesnica s touchpadom integrovaným priamo v tlačidlách

Bieloruský startup Clevetura LLC zavŕšil vývoj intuitívneho systému klávesnice, ktorý kombinuje klávesnicu, touchpad a myš. Senzory integrované v klávesoch umožňujú plynulý prechod medzi písaním a ovládaním kurzora. Technológia využívajúca senzory zabudované do klávesov je jedinečná. Tlačidlá reagujú na gestá ako touchpad alebo myš a používatelia môžu klepnúť alebo presunúť kurzor bez zmeny polohy dlane.

Prepínanie medzi režimami je automatické vďaka zabudovanému mikrokontroléru, ktorý okamžite rozpozná a spracuje každý dotyk a posun. Používatelia nemusia myslieť na prepínanie režimov, pretože systém rozpoznáva, čo robia. Takéto ovládanie je  pohodlné, funkčné a šetrí čas, pretože používateľ nemusí neustále meniť polohu ruky. Systém môže urýchliť prácu, najmä ak potrebujete súčasne používať klávesnicu a myš.

Ak napríklad píšete dôležitú správu a niekto vám volá cez Skype, pomocou klávesnice Click&Touch môžete hovor odmietnuť v jedinom kroku. Ku klávesnici možno súčasne pripojiť až päť zariadení cez bluetooth alebo kábel USB-C. Mobilnú aplikáciu môžete použiť na zmenu nastavení a aktualizáciu zariadenia. Klávesnica je ľahká a ergonomická a disponuje opierkou dlaní.

Do projektu startupu Clevetura investoval aj Sergej Kostevič, zakladateľ ASBIS Holding a značky Prestigio. Trvalo približne tri roky, kým sa myšlienka premenila na komerčný prototyp, teraz chcú vývojári získať patent na túto technológiu. Výroba klávesnice Click&Touch sa začne v júli, na trhu bude dostupná koncom augusta pod značkou Prestigio. Do konca roka sa plánuje výroba približne 100 000 kusov zariadenia, cena zatiaľ nebola ohlásená.

Externá klávesnica nie je jediný možný spôsob použitia technológie Cleveture. Tvorcovia sa domnievajú, že sa môže uplatniť napríklad aj v klávesniciach notebookov.

Zdroj: sbis.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Dron sa dokáže vo vzduchu rozdeliť na 5 menších a doručiť tak náklad na 5 miest naraz (video)

12.07.2019 00:15

Krídlatá nažka (samara) je suchý nepukavý plod s jedným semenom a s krídlovitým tvarom, ktorý sa pomaly otáča, keď padá zo stromu (napr. z javora) na zem. Deti ich s obľubou samy vyhadzujú do vzduchu ...

Inovácie

VAIO ohlasuje malý notebook s množstvom portov

12.07.2019 00:00

VAIO predstavil notebook SX12 s 12,5-palcovým displejom a s bohatšou portovou výbavou, ako majú iné porovnateľné modely. Nadväzuje na verziu S11, no ponúka oveľa efektívnejšie využitie priestoru – má ...

Inovácie 2

MAG-LEV ML1 je prvý levitujúci gramofón na svete

12.07.2019 00:05

Zdalo sa, že gramofóny už celkom vymizli, no náhle sa dočkali znovuzrodenia. Vďaka obnovenému záujmu o vinylové platne sa opäť objavili v ponukách obchodov. Ak chcete aj vy jeden vlastniť, možno vás u ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá