Image
20.6.2019 0 Comments

Klávesnica s touchpadom integrovaným priamo v tlačidlách

Bieloruský startup Clevetura LLC zavŕšil vývoj intuitívneho systému klávesnice, ktorý kombinuje klávesnicu, touchpad a myš. Senzory integrované v klávesoch umožňujú plynulý prechod medzi písaním a ovládaním kurzora. Technológia využívajúca senzory zabudované do klávesov je jedinečná. Tlačidlá reagujú na gestá ako touchpad alebo myš a používatelia môžu klepnúť alebo presunúť kurzor bez zmeny polohy dlane.

Prepínanie medzi režimami je automatické vďaka zabudovanému mikrokontroléru, ktorý okamžite rozpozná a spracuje každý dotyk a posun. Používatelia nemusia myslieť na prepínanie režimov, pretože systém rozpoznáva, čo robia. Takéto ovládanie je  pohodlné, funkčné a šetrí čas, pretože používateľ nemusí neustále meniť polohu ruky. Systém môže urýchliť prácu, najmä ak potrebujete súčasne používať klávesnicu a myš.

Ak napríklad píšete dôležitú správu a niekto vám volá cez Skype, pomocou klávesnice Click&Touch môžete hovor odmietnuť v jedinom kroku. Ku klávesnici možno súčasne pripojiť až päť zariadení cez bluetooth alebo kábel USB-C. Mobilnú aplikáciu môžete použiť na zmenu nastavení a aktualizáciu zariadenia. Klávesnica je ľahká a ergonomická a disponuje opierkou dlaní.

Do projektu startupu Clevetura investoval aj Sergej Kostevič, zakladateľ ASBIS Holding a značky Prestigio. Trvalo približne tri roky, kým sa myšlienka premenila na komerčný prototyp, teraz chcú vývojári získať patent na túto technológiu. Výroba klávesnice Click&Touch sa začne v júli, na trhu bude dostupná koncom augusta pod značkou Prestigio. Do konca roka sa plánuje výroba približne 100 000 kusov zariadenia, cena zatiaľ nebola ohlásená.

Externá klávesnica nie je jediný možný spôsob použitia technológie Cleveture. Tvorcovia sa domnievajú, že sa môže uplatniť napríklad aj v klávesniciach notebookov.

Zdroj: sbis.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Razer predstavil prvú optickú klávesnicu pre notebook na svete

16.10.2019 00:10

V týchto dňoch Razer uviedol na trh novú iteráciu svojho herného notebooku Blade 15 Advanced s niekoľkými zlepšeniami. Najvýraznejší rozdiel oproti predchodcovi vydanému začiatkom tohto roka je nová ...

Inovácie

iPhone za 399 dolárov? Áno a dokonca aj v červenej

15.10.2019 00:10

Analytik Ming-Chi Kuo, zameriavajúci sa na produkty Apple, odhalil niektoré ďalšie podrobnosti o iPhone SE 2, ktorý by mal byť podľa neho uvedený na trh začiatkom roka 2020. Špecifikácie zariadenia b ...

Inovácie

Neprenáhlite sa s kúpou nového smartfónu. Možno sa oplatí počkať na Galaxy S11

14.10.2019 00:00

Niekoľko webov už uverejnilo správy o priekopníckom fotoaparáte smartfónu Samsung Galaxy S11 a jeho prekvapivo skorej dostupnosti. Podľa webu The Elec bude mať fotoaparát 5× optický zoom, ktorý je už ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dgitalna medicina

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019