Klávesnica Grammarly vám navrhne synonymá, aby ste sa cítili múdrejšie

1

Ak ste sa niekedy pri posielaní textovej správy pokúšali nájsť to „správne slovo“, nová funkcia Grammarly je stvorená práve pre vás. Mobilná klávesnica pre Android iOS najnovšie navrhuje synonymá počas písania a dáva vám na výber niekoľko slov, ktoré by mohli byť vhodné – alebo primerané, príhodné, vhodné či vyhovujúce.

Priateľovi môžete napríklad popriať „nádherný deň“, miesto obyčajného „dobrý“ alebo vyjadriť kajúcnosť, keď je „prepáč“ príliš slabé. Táto funkcia sa dá prepínať prostredníctvom nastavení v sprievodnej aplikácii spoločnosti Grammarly. Predstava znieť v každom prípade originálne môže byť lákavá, čo by však mohlo viezť k nadmernému využívaniu tejto vymoženosti – niekedy však stačí, keď napíšete, že sa cítite „výborne“, nie je potrebné vyťahovať pomôcky ako „veľkolepo“ či „úchvatne“.

Je len na vás, aby ste svoje novo získané zručnosti využili rozumne. Napriek tomu je inovácia cenným počinom, ktorý ukazuje ľuďom pestrosť a udivujúce možnosti jazyka a pomáha im rozširovať ich lingvistické hranice.

Zdroj: engadget.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
klavesnica smartfon jazyk smart telefon

1 komentár

ta funkcia vobec nefunguje na ios reakcia na: Klávesnica Grammarly vám navrhne synonymá, aby ste sa cítili múdrejšie

22.8.2019 13:08
ta funkcia vobec nefunguje na ios

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať