Image
23.1.2018 0 Comments

Klávesnica Google Gboard bude generovať odpovede namiesto vás

Klávesnica Google Gboard pre systémy iOS a Android obsahuje veľa užitočných funkcií, ale možno jej trochu chýba flexibilita. To je dôvod, prečo množstvo používateľov pred ňou uprednostňuje SwiftKey. Google teraz pracuje na pridaní funkcie Smart Reply, ktorá by mohla zvýšiť príťažlivosť Gboardu.

Funkcia inteligentnej odpovede je už dostupná v niektorých aplikáciách Googlu, ako je Inbox, Gmail a Allo. Teraz web 9to5Google našiel kód, ktorý naznačuje zahrnutie tejto funkcie do nadchádzajúcej verzie Gboardu pre Android.

Pravdepodobne to bude fungovať tak, že sa vám na základe obsahu vašej obrazovky navrhne kontextovo relevantná fráza, ktorú môžete pomocou jednoduchého klepnutia použiť v odpovedi namiesto toho, aby ste ju museli prácne písať.

Funkcia by mohla spolupracovať s množstvom aplikácií na odosielanie správ vrátane Hangouts, Android Messages, Allo, Facebook Messenger a Messenger Lite, WhatsApp, Snapchat a pod. Môže ušetriť používateľom čas, pretože obmedzí potrebu písať a umožní im pracovať s aplikáciami iba jednou rukou.

Kód pre Smart Reply bol objavený vo verzii 6.9 Gboardu pre Android. Táto šikovná funkcia však nemusí byť k dispozícii okamžite. Google ju zrejme najprv otestuje v malej skupine používateľov a až potom ju uvoľní pre všetkých (beta verzia je dostupná na APKMirror). Dúfajme, že nebudeme musieť čakať pridlho.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

IT GALA 2019: Odovzdávanie technologických „Oskarov“ už čoskoro

13.09.2019 14:42

Bratislava, pondelok 16. septembra 2019 – Tradícia udeľovania prestížnych cien IT firma roka, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už devätnásty rok. Tento rok bude po prvýkrát vyhlásen ...

Technológie

Armádna technológia ATLAS je ďalším krokom k autonómnym zbraniam ala Terminator

13.09.2019 00:10

Na autonómnu technológiu vo vojenskom priemysle existujú dva rôzne názory. Jedna skupina hovorí, že pokusy o vytvorenie „virtuálneho člena posádky“, ktorý by nahradil ľudí v tankoch a pozemných vozidl ...

Technológie

Závažné rozhodnutia AI by mali byť preverované. Buducnosť patrí auditovateľnej AI

13.09.2019 00:05

Systémy s umelou inteligenciou dnes rozhodujú o pôžičkách, lekárskych diagnózach či prepustení na kauciu. No sú to nepriehľadné systémy, navyše náchylné na zaujatosť. Z technických aj obchodných dôvod ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019