Image
23.1.2018 0 Comments

Klávesnica Google Gboard bude generovať odpovede namiesto vás

Klávesnica Google Gboard pre systémy iOS a Android obsahuje veľa užitočných funkcií, ale možno jej trochu chýba flexibilita. To je dôvod, prečo množstvo používateľov pred ňou uprednostňuje SwiftKey. Google teraz pracuje na pridaní funkcie Smart Reply, ktorá by mohla zvýšiť príťažlivosť Gboardu.

Funkcia inteligentnej odpovede je už dostupná v niektorých aplikáciách Googlu, ako je Inbox, Gmail a Allo. Teraz web 9to5Google našiel kód, ktorý naznačuje zahrnutie tejto funkcie do nadchádzajúcej verzie Gboardu pre Android.

Pravdepodobne to bude fungovať tak, že sa vám na základe obsahu vašej obrazovky navrhne kontextovo relevantná fráza, ktorú môžete pomocou jednoduchého klepnutia použiť v odpovedi namiesto toho, aby ste ju museli prácne písať.

Funkcia by mohla spolupracovať s množstvom aplikácií na odosielanie správ vrátane Hangouts, Android Messages, Allo, Facebook Messenger a Messenger Lite, WhatsApp, Snapchat a pod. Môže ušetriť používateľom čas, pretože obmedzí potrebu písať a umožní im pracovať s aplikáciami iba jednou rukou.

Kód pre Smart Reply bol objavený vo verzii 6.9 Gboardu pre Android. Táto šikovná funkcia však nemusí byť k dispozícii okamžite. Google ju zrejme najprv otestuje v malej skupine používateľov a až potom ju uvoľní pre všetkých (beta verzia je dostupná na APKMirror). Dúfajme, že nebudeme musieť čakať pridlho.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

Apple pay oficiálne na Slovensku

26.06.2019 08:04

Zdá sa vám, že Apple zaostával v bezkontaktných platbách smartfónom a hodinkami za Google pay? Od dnes to už nie je pravda. Streda 26. júna sa na Slovensku stane dňom platenia smartfónmi a hodinkami p ...

Technológie 3

Čo znamená High Availability v Oracle databáze?

18.06.2019 00:10

Špeciálny projekt Čo znamená High Availability pre biznis? Aká je úroveň tolerovaného rizika? Aká strata dát je akceptovaná? Existujú aktuálne problémy so zálohou alebo reportovaním? Všetky tieto otá ...

Technológie

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

13.06.2019 00:00

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologic ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá