Image
14.12.2015 0 Comments

Klasické SIM karty zaniknú. Budúci rok ich nahradia telefóny s eSIM

Asociácia operátorov združených pod GSMA sa dohodla na vytvorení nového štandardu eSIM, ktorý by mali v priebehu nasledujúcich rokov vystriedať klasické SIM karty. Malo by ísť o programovateľný čip, ktorý bude umiestnený priamo v zariadeniach, ako sú telefóny, tablety či modemy. Po jeho naprogramovaní si bude môcť užívateľ zvoliť, do ktorej siete pripojí. Operátora si zvolí elektronicky.

Na výrobe prvých produktoch využívajúcich eSIM pracuje momentálne český T-Mobile spolu so svojou materskou spoločnosťou Deutsche Telekom. Zariadenia s eSIM by sa mali na trhu objaviť už v budúcom roku. Nová technológia sa najprv rozšíri v zariadeniach pre internet vecí, postupne sa aplikuje už aj na telefóny.

T-Mobile plánuje testovanie telefónov využívajúcich eSIM už na rok 2016. Dokonca kvôli tomu stavia špeciálnu sieť Sigfox. „V budúcom roku uvedieme prvé telefóny s eSIM, masívne rozširovanie tejto technológie očakávame v rokoch 2017 a 2018," tvrdí technologický riaditeľ T-Mobile Vladimír Klein. „Konvenčné plastové SIM karty sa podľa nášho názoru prestanú používať do desiatich rokov, čo okrem iného prinesie zlepšenie zákazníckej skúsenosti a zvýšenie spoľahlivosti mobilných zariadení," dodáva.

V súčasnosti technológiu eSIM prevádzkuje Deutsche Telekom vo Veľkej Británii a USA.

Zdroj: t-press.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

IT GALA stvorec 2019

Najnovšie videá

elearn