Image
23.1.2014 0 Comments

Kim Dotcom predstavil hudobnú službu Baboom. Vznikne konkurencia pre Spotify?

baboom_good_times.jpg Kim Dotcom v pondelok, v deň druhého výročia odstavenia Megauploadu, prvého výročia spustenia služby Mega a deň pred svojimi 40. narodeninami, oznámil novú hudobnú službu Baboom. Zároveň uviedol aj vlastný hudobný album Good Times, ktorý využil na demonštrovanie fungujúcej ukážky novej služby.

Pesničky z neho môžete zadarmo počúvať v prehliadači alebo si ich stiahnuť vo formátoch MP3, FLAC a WAV. Okrem toho sú na službe k dispozícii vysokokvalitné sample, z ktorých možno tvoriť remixy. Navyše Baboom obsahuje aj fotky, videá a živý sociálny stream, poslúži ako profil interpreta. Väčšina funkcií na stránke je však zatiaľ vypnutá.

Za pesničky možno aj zaplatiť, ale v externých obchodoch – iTunes, Amazon a Bandcamp. Dotcom využíva obchodný model pay-what-you-want. Peniaze však nebudú pretekať cez službu Baboom.

Dotcom propaguje album Good Times on-line aj v rádiách, ale využíva aj netradičnú formu off-line marketingu – jeho tvár sa usmieva na ľudí okrem iného aj zo zadnej strany asi stovky autobusov.

dotcom_bus.jpg

Služba Baboom má byť naplno spustená neskôr v tomto roku. Okolo obsahu, ktorý bude ponúkať, však existuje veľa nezodpovedaných otázok. Služby ponúkajúce hudobný streaming, ako iTunes či Spotify, poskytujú milióny licencovaných skladieb.

No vzťahy Kima Dotcoma s americkými držiteľmi práv sú, mierne povedané, narušené. Je teda nepravdepodobné, že Dotcom by mohol so spomínanými službami súťažiť v objeme ponúkanej hudby. A jeho vlastná hudba na prevádzkovanie Baboom nebude stačiť. Bude zaujímavé sledovať, ako sa celá záležitosť bude vyvíjať.

Zdroj: torrentfreak.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

CTA 2019: Zaujímavé a inšpiratívne IoT riešenia

30.10.2019 00:10

Veľa o podujatí prezradilo dešifrovanie skratky CTA v názve. Call to Action, čiže povzbudenie k zavádzaniu IoT riešení využívajúcich sieť Sigfox. Táto medzinárodná sieť sa využíva už v 60-tich krajin ...

Internet

Video: Ako sa vyvíjala popularita programovacích jazykov od roku 1965 po súčasnosť

22.10.2019 00:15

Zaujímavé video zverejnil nedávno youtubový kanál Data Is Beautiful. Ukazuje, ako sa s vývojom internetu a webových stránok menili počty vývojárov a popularita jednotlivých programovacích jazykov. Tv ...

Internet

Google Chrome umožňuje posielať telefónne čísla z počítača do mobilu

18.10.2019 00:15

Google pridáva do prehliadača Chrome funkcie, vďaka ktorým bude bezproblémovejšie jeho používanie na všetkých platformách. Už teraz môže synchronizovať históriu, záložky či poslať odkaz na webovú str ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá