Kim Dotcom predstavil hudobnú službu Baboom. Vznikne konkurencia pre Spotify?

0

baboom_good_times.jpg Kim Dotcom v pondelok, v deň druhého výročia odstavenia Megauploadu, prvého výročia spustenia služby Mega a deň pred svojimi 40. narodeninami, oznámil novú hudobnú službu Baboom. Zároveň uviedol aj vlastný hudobný album Good Times, ktorý využil na demonštrovanie fungujúcej ukážky novej služby.

Pesničky z neho môžete zadarmo počúvať v prehliadači alebo si ich stiahnuť vo formátoch MP3, FLAC a WAV. Okrem toho sú na službe k dispozícii vysokokvalitné sample, z ktorých možno tvoriť remixy. Navyše Baboom obsahuje aj fotky, videá a živý sociálny stream, poslúži ako profil interpreta. Väčšina funkcií na stránke je však zatiaľ vypnutá.

Za pesničky možno aj zaplatiť, ale v externých obchodoch – iTunes, Amazon a Bandcamp. Dotcom využíva obchodný model pay-what-you-want. Peniaze však nebudú pretekať cez službu Baboom.

Dotcom propaguje album Good Times on-line aj v rádiách, ale využíva aj netradičnú formu off-line marketingu – jeho tvár sa usmieva na ľudí okrem iného aj zo zadnej strany asi stovky autobusov.

dotcom_bus.jpg

Služba Baboom má byť naplno spustená neskôr v tomto roku. Okolo obsahu, ktorý bude ponúkať, však existuje veľa nezodpovedaných otázok. Služby ponúkajúce hudobný streaming, ako iTunes či Spotify, poskytujú milióny licencovaných skladieb.

No vzťahy Kima Dotcoma s americkými držiteľmi práv sú, mierne povedané, narušené. Je teda nepravdepodobné, že Dotcom by mohol so spomínanými službami súťažiť v objeme ponúkanej hudby. A jeho vlastná hudba na prevádzkovanie Baboom nebude stačiť. Bude zaujímavé sledovať, ako sa celá záležitosť bude vyvíjať.

Zdroj: torrentfreak.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať