Kim Dotcom poodhalil detaily o novom Megauploade

0
Kim-Dotcom.jpg Hoci proti Kimovi Dotcomovi sa vedie rozsiahle vyšetrovanie, zdá sa, že nestráca sebaistotu. Už niekoľko mesiacov šíri útržkovité informácie o svojej novej službe Megabox, ktorú vraj pripravuje. Plánuje aj nový Megaupload pod názvom Mega. Niekoľko podrobností prezradil v rozhovore pre server Wired. Mega bude unikátny nástroj, ktorý sa úplne zbaví problémov súvisiacich so zodpovednosťou, ktorým čelia cloudové úložné služby. Každý súbor bude ešte pred nahraním zašifrovaný pomocou algoritmu AES (Advanced Encryption Standard) a majiteľ dostane dešifrovací kľúč. Potom bude už len na ňom, komu ho poskytne. Keďže Mega nebude mať uložený kľúč, prevádzkovateľ vôbec nebude vedieť, čo nahrávané súbory obsahujú.

Ďalej Dotcom predstavil svoju víziu decentralizovaných serverov. Tie by boli rozmiestnené po celom svete tak, aby pri zablokovaní jedného z nich napríklad na žiadosť FBI nehrozilo zrútenie celej služby.

Dotcom chce novú službu zladiť s politikou DMCA, a ak sa predsa podarí pri niektorom súbore identifikovať porušenie autorských práv, Mega súbor na požiadanie odstráni. No každý používateľ, ktorý chce tento nástroj využívať, bude musieť pred získaním prístupu súhlasiť s podmienkou, že zodpovednosť za každý súbor nesie ten, kto ho uloží, a nie prevádzkovateľ služby.

Zdroj: wired.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať