SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Kaspersky pripravuje vlastný, vraj „nehackovateľný“ operačný systém

Bezpečnosť
0

Ruská antivírusová spoločnosť Kaspersky Lab pracuje na vlastnom novom operačnom systéme s názvom Kaspersky OS, ktorého vývoj vraj prebieha už 14 rokov. Oznámil to šéf firmy Eugene Kaspersky na svojom blogu. Neprezradil však veľa detailov.

Podľa obrázkov to vyzerá, že operačný systém je bez GUI. Podľa Kasperského vyjadrenia bol navrhnutý od nuly, neobsahuje nijaké prvky Linuxu ani iného OS. Je založený na mikrokerneli a používa minimálne množstvo „ingrediencií“, podobne ako to má Cyanogen vo svojom Cyanogen Modular OS pre smartfóny.

Druhý charakteristický znak je bezpečnostný systém zabudovaný do jadra, ktorý môže kontrolovať správanie sa aplikácií a modulov operačného systému. Kaspersky hovorí, že ide prakticky o „nehackovateľný“ operačný systém (ledaže by mal kyberzločinec kvantový počítač, ktorý by vraj bol potrebný na rozlúsknutie digitálnej signatúry platformy).

Nový OS by mal byť určený najmä pre veľké množstvo slabo chránených zabudovaných (embedded) zariadení vrátane internetu vecí (Internet of Things).   

Zdroj: fossbytes.com

Redakcia

Všetky autorove články
Kaspersky

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať