Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Kaspersky Lab predstavuje nové cloudové riešenie pre malé a stredné podniky s pokročilým zabezpečením a jednoduchou správou

Tlačové správy
0

Spoločnosť Kaspersky Lab uvádza na trh nové riešenie typu softvér ako služba (SaaS), ktoré poskytne malým a stredným podnikom viacvrstvovú IT ochranu. Kaspersky Endpoint Security Cloud ponúka pokročilé funkcie a osvedčenú ochranu s jednoduchým ovládaním vďaka konzole umiestnenej v cloude, ktorá využíva intuitívne a používateľsky nenáročné rozhranie.   

Malé a stredné podniky využívajú na svoju prevádzku 100-1000 zariadení vrátane osobných počítačov, laptopov, smartfónov či tabletov. Práve tie bývajú často cieľmi rôznych kybernetických útokov. Medzi päticu najzávažnejších prípadov narušenia bezpečnosti dát patria vírusy a trojany, zneužitie alebo strata dát prostredníctvom mobilného malvéru, crypto-ransomvér, phishingové útoky a nakoniec straty spôsobené nezodpovedným správaním zamestnancov. V aktuálnom prieskume spoločnosti Kaspersky Lab zameranom na korporátny sektor Corporate IT Security Risks Survey 2016 až 62 % malých a stredných podnikov zaznamenala za jeden rok 2-5 incidentov, ktorých následkom bola strata dát.

Aj napriek tomu, že súčasný trh ponúka množstvo bezpečnostných produktov, malé a stredné podniky sa stále pokúšajú nájsť komplexné a pre nich dostupné riešenia. Kaspersky Endpoint Security Cloud bol vyvinutý tak, aby splnil rastúce požiadavky malých a stredných firiem a ich poddimenzovaných IT oddelení, ako aj poskytovateľov servisných služieb (tzv. Managed Service Providers), ktorí im poskytujú podporu. 

Nové riešenie poskytuje firmám efektívnu ochranu pre ich zariadenia s operačným systémom Windows, súborové servery a mobilné zariadenia s operačnými systémami Android a iOS. To všetko je možné spravovať pomocou jednoduchej a intuitívnej riadiacej konzoly. Kaspersky Endpoint Security Cloud predstavuje riešenie s pokročilou technológiou viacvrstvovej ochrany, pričom využíva najaktuálnejšie bezpečnostné prvky vrátane Kaspersky Security Network a System Watcher, čo zaručuje prvotriednu ochranu pred známymi, ale aj práve sa vyvíjajúcimi novými hrozbami.

Centralizovaný riadiaci panel umiestnený v cloude si nevyžaduje špeciálne IT zručnosti, čím významne znižuje tlak na IT profesionálov. Panel môže byť používaný kedykoľvek a kdekoľvek vďaka softvéru so vzdialeným prístupom. Firma tak má možnosť jednoducho spravovať a monitorovať bezpečnosť až tisícky korporátnych používateľov.

Ďalšou výhodou cloudovej konzoly je, že firma nemusí investovať do dodatočného hardvéru (servera) alebo softvéru na správu svojej IT bezpečnosti. Kaspersky Endpoint Security Cloud ponúka malým a stredným podnikom výber medzi ročnou licenciou alebo mesačným predplatným. Vďaka tomu je riešenie možné zahrnúť ako do kapitálových, tak aj do prevádzkových nákladov.

S Kaspersky Endpoint Security Cloud získajú malé a stredné podniky jednoducho ovládateľné a sofistikované technológie, ktoré sú schopné zabrániť známym, ale aj práve sa vyvíjajúcim hrozbám. Riešenie je dostupné aj pre firmy s obmedzeným rozpočtom bez ohľadu na to, či majú vlastné IT oddelenie, alebo využívajú externú bezpečnostnú podporu. Naše produkty sú známe tým, že patria k najtestovanejším a najoceňovanejším, čo je zárukou toho, že s našimi riešeniami budú mať možnosť venovať sa prioritne rozvoju firmy s pokojným vedomím dostatočnej ochrany pred kybernetickými hrozbami,” povedal Vladimir Zapolyansky, šéf marketingu pre malé a stredné podniky v spoločnosti Kaspersky Lab. 

Aby mohli malé a stredné podniky začať používať Kaspersky Endpoint Security Cloud, musia sa predtým zaregistrovať na https://cloud.kaspersky.comhttps://cloud.kaspersky.com.

TS Kaspersky Lab

Všetky autorove články
Kaspersky Lab Cloud

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať