Kairos T-band – inteligentný remienok k hodinkám s analógovým ciferníkom

0

Startup Kairos už tento rok prezentoval svoje modely hybridných mechanicko-digitálnych hodiniek, ktoré kombinujú samonavíjacie hodinové strojčeky s priehľadným farebným displejom TOLED, takže majiteľ má okrem módnych hodiniek v prípade potreby k dispozícii aj funkcionalitu smart modelov (notifikácie, funkcie fitnes a pod.).

Teraz spoločnosť prichádza s iným druhom hybridu - zlúčila klasické mechanické hodinky so smart remienkom. Na ich výrobu chce nazbierať peniaze v rámci kampane na portáli Indiegogo. Nazbieralo sa pritom viac ako 273 % z cieľovej sumy 50 000 dolárov.

Náramky sa ponúkajú v niekoľkých vyhotoveniach. Kairos T-Band HD má LED panel ukrytý pod tenkou membránou. Viditeľný je len v aktívnom režime a zobrazuje len alfanumerické znaky. Tento model sa v rámci kampane ponúka za 159 dolárov, no maloobchodná cena bude 249 dolárov. Dodávky by sa mali začať v júni 2015.

ITN_kairos_t_band.jpg

Model T-Band OD má displej PMOLED, dotykový senzor a mikrofón na hlasový vstup.

Ten bude stáť 299 dolárov, no prispievatelia ho môžu získať už od 199 dolárov.

Oba modely majú 200 mAh batérie, ktoré by mali vydržať na 2 - 3 dni používania. Náramky obsahujú procesor ARM Cortex-M4, 1 MB pamäte flash a 192 kB RAM. Majú technológiu Bluetooth LE, vďaka nej sa synchronizujú so smartfónmi so systémami iOS, Android či Windows Phone. Môžu zobrazovať notifikácie zo smartfónových aplikácií, fotografie zo smartfónu. Môžu sledovať aj pohybové aktivity, sú vybavené gyroskopom, kompasom, senzorom na meranie tepu a krokomerom.


No kúpiť si môžete aj samostatný inteligentný náramok Kairos T-Band ND, ktorý je kompatibilný aj s niektorými hodinkami iných výrobcov. Na tento účel bude firma ponúkať adaptéry umožňujúce pripojenie náramku. Tento entry-level model nemá displej, je vybavený vibračným motorčekom, farebnými LED diódami na notifikácie a senzormi na sledovanie telesnej aktivity, Batéria má výdrž do 7 dní. Predávať sa bude za 199 dolárov, no v rámci kampane na Indiegogo ho výrobca ponúka za 129 dolárov. Dodávky by sa mali začať v apríli 2015.

Zdroj: liliputing.com

indiegogo.com


Pridať komentár