Junior Internet 2015 sa začína už tento piatok

0

JI.jpg Junior Internet 2015 sa uskutoční už tento piatok a otvorí brány do fantastického sveta IT a internetu pre mladých kreatívnych tvorcov - žiakov základných a stredných škôl.

Aplikácia eČašník vám pomôže pred vstupom do reštaurácie on-line si vybrať menu alebo vypýtať účet, a to prostredníctvom bežných mobilných zariadení. Túto science-fiction, ktorá sa v bežnom svete stáva realitou, si môžete pozrieť na konferencii Junior Internet v Bratislave.

Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá pomáha mladým začínajúcim programátorom webu, grafikom, blogerom. Na dvojdňovej konferencii mladí nadšenci vo veku do 18 rokov predstavia svoje IT vízie skúseným odborníkom a porotcom, ktorí odporučia najlepšie myšlienky prezentovať na svetovej výstave Expo Sciences International 2015 v Bruseli.

Junior Internet sa tradične uskutoční na univerzitnej pôde Fakulty informatiky a informačných technológii STU v Bratislave, kde žiaci stredných škôl 27. - 28. marca 2015 predstavia inovácie v prostredí internetu cez kategórie web, dizajn, erb, app, learn, blog alebo text.

Spestrením programu pre súťažiacich a návštevníkov zaujímajúcich sa o internet budú odborné prednášky, ktoré nám dovolia nazrieť do takých tém, ako je napríklad programovanie v PHP a najčastejšie chyby programovania alebo prostredie webhostingovej spoločnosti.

Slávnostné otvorenie konferencie Junior Internet sa uskutoční v piatok 27. marca 2015 o 11.00 hod., prezentácia prác bude pokračovať do 17.30 hod.

V sobotu 28. marca 2015 budú prezentácie prác pokračovať od 09.00 do 12.00 hod., keď bude ukončenie s vyhodnotením.

Cieľom projektu je mladých ľudí na konferencii Junior Internet motivovať na tvorbu - nielen na pasívne prijímanie, podporovať v kreativite, nielen kopírovať to, čo už existuje, naučiť sa prezentovať nové myšlienky, a nielen počúvať myšlienky druhých.

Prijmite, prosím, pozvanie na uvedené podujatie.

Kontakt na koordinátora konferencie Junior Internet
Dávid Richter, 0948 345 177, www.juniorinternet.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať