Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Jednorazová virtuálna karta Revolut poskytne bezpečné a výhodné platby v e-shopoch

3

Hotovostné platby sú čoraz viac na ústupe a jednoznačne smerujeme k bezhotovostnému svetu. V Kanade, Číne a Singapure je až 56 % všetkých transakcií bezhotovostných.

Začínajúci fintech, spoločnosť Revolut hovorí, že je na takýto svet pripravená. „Vzhľadom na nárast bezkontaktných a mobilných platieb verím, že Veľká Británia bude v priebehu nasledujúcich 10 rokov úplne bezhotovostná,“ hovorí spoluzakladateľ a technický riaditeľ startupu Vlad Yatsenko.

Revolut preto vydáva  jednorazové virtuálne karty v snahe zabrániť podvodom s online kartami, ktoré sú v celej Európe na vzostupe. Digitálne banky ako Revolut, ktoré sú založené na aplikácii, ponúkajú funkcie, ktoré nie sú dostupné v tradičných bankách. Klienti spoločnosti Revolut si môžu pri platbe za tovar a online služby vytvoriť novú jednorazovú virtuálnu kartu v priebehu niekoľkých sekúnd. Detaily karty sa automaticky obnovia po každej transakcii, takže ku karte nemôže získať prístup nikto iný.

„Bude to trvať približne 800 rokov, kým vyčerpáme všetky 16-ciferné čísla kariet. Preto pokladáme jednorazové virtuálne karty za trvalo udržateľné a dlhodobé riešenie na online platby,“ povedal Yatsenko. Okrem virtuálnych kariet však startup ponúka, samozrejme, aj fyzické karty.

Používateľ karty môže dobiť svoj virtuálny účet jednou z podporovaných mien, ktorých je v súčasnosti okolo 150. Potom môže platiť kdekoľvek ako bežnou bankovou kartou. Revolut však používa výhodné medzibankové kurzy, vyhnete sa tak rôznym poplatkom v zmenárňach. Pri ceste do zahraničia teda nemusíte zameniť väčšiu sumu peňazí.

Revolut ponúka možnosť vybrať v zahraničí sumu do 200 eur zadarmo. Po prekročení tejto sumy sa účtuje poplatok 2 % z transakcie. A výhodné je to aj pri nákupe v zahraničných e-shopoch. Práve nízkym poplatkom za výmenu cudzej meny vďačí spoločnosť za svoj veľký počiatočný úspech.

Revolut nedávno oznámil, že má v celej Európe viac ako 1,5 milióna zákazníkov vlastniacich predplatené debetné karty a za trochu viac ako dva roky spracoval vyše 70 miliónov transakcií. Spoločnosť tvrdí, že jej cieľ je v nasledujúcich piatich rokoch zvýšiť počet zákazníkov na 100 miliónov.

Zdroj: standard.co.ukstandard.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
e-shop banking bezpečnosť ochrana peniaze online virtual

3 komentáre

Zabudli reakcia na: Jednorazová virtuálna karta Revolut poskytne bezpečné a výhodné platby v e-shopoch

30.4.2018 09:04
Tatrabanka ? Myslíš ty banku z najväčšími poplatkami hádam na svete. Kde pri účte zadarmo pre deti si účtujú v podstate všetky poplatky ale dokážu ho ponúkať že je zadarmo? Haha
Reagovať

RE: Zabudli reakcia na: Zabudli

3.5.2018 11:05
A co to ma s tym, ze dotycny poznamenal, ze Tatrabanka pouziva uz dlhsi cas virtualne kreditky? Clanok je o technologii a nie o cenach/regulaciach ....
Reagovať

Mmm aa čo tak TatraBanka ;) reakcia na: Jednorazová virtuálna karta Revolut poskytne bezpečné a výhodné platby v e-shopoch

29.4.2018 19:04
Nezabudli ste náhodou na aplikáciu TatraBanka, ktorá toto dokáže už zopár rokov??? ;)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať