Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Jednoduchšie nákupy cez aplikácie e-obchodov. Kartu stačí podržať pred kamerou

0

Startup Jumio zjednodušil nákupy cez smartfóny takým spôsobom, že automatizoval proces zadávania údajov z platobnej karty. Tie nie je potrebné písať manuálne - kartu stačí podržať pred kamerou telefónu. Nová služba BAM Checkout túto službu rozširuje a vyplní aj ostatné údaje. Nasnímaním vodičského preukazu.

Služba je dostupná pre platformu iOS a Android a je určená samotným predajcom. Tí si systém zabudujú do svojich mobilných aplikácií a za používanie služby platia mesačné poplatky. Jej výhoda podľa tvorcov spočíva aj v tom, že automaticky skontroluje údaje z platobnej karty, vodičského preukazu a upozorní obchodníka na prípadné nezhody.

Jumio chce týmto krokom konkurovať novej platforme Apple Pay. Tá umožňuje platiť bezkontaktne, avšak uložené údaje je možné použiť aj pri nákupoch cez mobilné aplikácie e-obchodov. Hoci je podržanie platobnej karty a následne vodičského preukazu pred kamerou jednoduchý úkon, rýchle overenie iba pomocou snímania odtlačku prstu je rozhodne pohodlnejšie.

Snímať platobné karty dokáže aj spomenutá technológia Apple Pay a Card.io, ktorá je zabudovaná v mobilných aplikáciách služby PayPal.

Pridať komentár