Image
9.1.2018 2 Comments

Jednoduché 10-minútové cvičenie poskytne vášmu mozgu okamžité a trvalé povzbudenie

Sú chvíle, keď musíme čo najviac aktivovať všetky naše mozgové bunky, aby nám pomohli urobiť správne rozhodnutie, vyriešiť zložitý problém či uspieť na skúške. Niekedy však naša myseľ nie je dostatočne výkonná, a tak sa zíde cvičenie, ktoré nám umožní dosiahnuť jej najlepšie fungovanie na správnom mieste a v správnom čase.

Výskumníci z univerzity v kanadskom meste London vytvorili určitý druh cvičenia, ktoré stačiť robiť len 10 minút a pomôže vám rýchlo naštartovať svoju myseľ, keď to práve potrebujete.

Vedci použili dve skupiny testovacích subjektov. Prvá skupina 10 minút čítala časopis, sediac na stoličke. Druhá skupina robila 10 minút cvičenie na bicykli, ktoré si vyžadovalo mierne až silné aeróbne úsilie.

Tí, ktorí cvičili, vykazovali okamžité zlepšenie, ich odpovede boli presnejšie a reakčné časy až o 50 milisekúnd kratšie ako pred cvičením. Na prvý pohľad ide o nepatrné zlepšenie hodnôt, ale v niektorých prípadoch to znamenalo až 14-percentný nárast kognitívnej výkonnosti.

Podľa vedcov je zaujímavé, že na zlepšenie mentálneho výkonu stačilo 10-minútové aeróbne cvičenie. V predchádzajúcich štúdiách sa hovorilo o najmenej 20 minútach cvičenia a dlhodobom (24-týždňovom) úsilí na zvýšenie výkonu mozgu.

„To ukazuje, že ľuďom stačí len krátke bicyklovanie či rýchla chôdza a môže im to priniesť okamžité výhody,“ povedal študent Ashna Samani, ktorý pomáhal pri výskume.

Ak teda budete potrebovať aktivovať každú mozgovú bunku, doprajte si 10 minút rýchleho aeróbneho cvičenia. Veď takmer každý môže na krátky čas vyjsť z kancelárie na rýchlu prechádzku, aby posilnil výkonnosť svojho mozgu.

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle 1

Spor o telefóny na olympiáde

11.02.2018 00:00

Každý zo štyroch tisícov športovcov a ich trénerov či funkcionárov na súčasnej zimnej olympiáde v Pjongčangu  po príchode dostal špeciálne olympijské vydanie smartfónu Galaxy Pro 8. Športovci zo Sever ...

Lifestyle

Video: ShowIT 2018 – názory kľúčových rečníkov

02.02.2018 00:05

Určite ste zaregistrovali upútavku na konferenciu Show IT a na nej päticu „IT hrdinov“ v maskách, ktorých vidíte na titulnom obrázku. Názory štyroch z nich – Dalibora Kačmářa, Williama Ischanoe, Ondře ...

Lifestyle

Zabúdame chrániť elektrobicykle i náradie pred chladom. Po zime sa ich batérie nemusia prebudiť

02.02.2018 00:00

Nízke teploty ohrozujú životnosť batérií, preto sme zvyknutí pred zimou chrániť svoje mobilné telefóny či notebooky. Na ochranu mnohých prístrojov však zabúdame. Najčastejšie sú vystavené chladu batér ...

2 Comments

 1. Čo to má spoločné z Pc revue reakcia na: Jednoduché 10-minútové cvičenie poskytne vášmu mozgu okamžité a trvalé povzbudenie
  10.1.2018 19:01
  Irelevantný článok nemá nič spoločné z it
  Reagovať
 2. Objavili ameriku reakcia na: Jednoduché 10-minútové cvičenie poskytne vášmu mozgu okamžité a trvalé povzbudenie
  9.1.2018 11:01
  To sú mi novinky však to vie každý keď sa človek hýbe, že sa rozprudi krv v tele a hlbšie dýcha a mozog dostane viac kyslika.
  Reagovať

Vyhľadávanie

SUSE 2018

Najnovšie videá