Image
5.4.2019 0 Comments

Jarné Zoner Photo Studio X: Rýchlejšie a šikovnejšie RAW súbory a magia s tvárovými rysmi

Všestranný program pre správu a úpravu fotiek Zoner Photo Studio X v jarnej aktualizácii prináša zásadné novinky. Výrazne zrýchľuje prácu všetkým, ktorí fotia do RAW súborov, a zjednodušuje život pri práci s kombináciou RAW+JPG. Okrem iného tiež predstavuje skvapalnenie s rozpoznávaním tvárí pomocou umelej inteligencie (Face-aware liquify) a vylepšuje nedávno pridaný video editor.

Rýchle náhľady a Šikovné RAW súbory: blesková práca s RAWom
Zoner Photo Studio X prichádza s vylepšenou možnosťou práce s Raw súbormi, ktorá reaguje na potreby našich užívateľov a prispôsobuje sa ich štýlu práce. Rýchle náhľady po novom umožnia fotografom bez čakania roztriediť väčšie množstvo súborov, a to bez zbytočného spracovávania plných RAW súborov. Užívatelia navyše dostávajú plnú kontrolu nad tým, ako sa ZPS X chová a kedy plný RAW načítava.

S pomocou Šikovných RAW súborov fotografi ušetria čas pri práci s RAWom v module Vyvolať. Skončí zdĺhavé a stresujúce čakanie na načítanie RAW – teraz sa s ním dá pracovať hneď. Každý užívateľ má navyše možnosť prednačítania RAW súborov, nastaviť podľa svojho obvyklého workflow, a to pre každú zložku v katalógu zvlášť, čo predtým nebolo možné,” hovorí produktový manažér Zoner Photo Studia Jan Kupčík.

Efektívny manažment RAW+JPG
V jarnej aktualizácii Zoner Photo Studia X sa bude pracovať oveľa efektívnejšie aj tým, ktorí pri fotení používajú kombináciu RAW+JPG. Okrem globálneho nastavenia možno teraz zoskupovanie ovplyvniť tiež u každého páru samostatne, v správcovi aj v module Vyvolať. Pri úpravách vo Vyvolať je možné navyše kopírovať a presúvať úpravy medzi RAW a JPG súbormi.

FOTO SLOVAKIA 2019

Face-aware liquify
S pomocou umelej inteligencie ZPS X rozpozná tváre na fotke a umožňuje upraviť jednotlivé rysy. Odpadá tak zdĺhavá práca s výbermi. Posunom jazdca užívateľ môže podrobne meniť 20 rysov tváre rozdelených do 4 prehľadných kategórií:    Tvar tváre, oči, nos, ústa, a dokonca pravé aj ľavé oko samostatne. Na jednej fotke dokáže program detekovať aj rozmazať viac tvárí naraz.

Deformačné nástroje v novom kabáte
Deformačné nástroje sú teraz v menu nástrojov viac na očiach a ich širokú paletu doplnil nástroj pre Vyhladenie zmien. Umožňuje zjemniť jednotlivé deformácie a dosiahnuť tak prirodzeného vzhľadu.

Nové funkcie videoeditora
Vytvoriť efektné spomalené zábery alebo skrátiť dlhé scény vo videoklipoch je teraz s pomocou nástroja Spomaliť a Zrýchliť oveľa jednoduchšie.

Medzi časté priania užívateľov bolo možnosť otáčať videoklipy nahraté hore nohami. Aj toto je už možné. Rovnako tak môžu používatelia klipy na časovej osi upravovať hromadne, ich tiahnutím možno tiež rovno vytvárať nové stopy.

Ďalšie prívetivé vylepšenia:

  • Drag and drop pridávanie zložky do katalógu. Používatelia už nemusia vkladať zložku len cez Možnosti katalógu.
  • Priame ukladanie v module Vyvolať: ZPS X spája výhody deštruktívneho a nedeštruktívneho prístupu. Používateľ má teraz možnosť zmeny vykonané v module Vyvolať zapísať priamo do fotky. Fotku nie je potrebné ďalej exportovať.
  • Nový nástroj anonymizácia umožňuje hromadne rozmazať tváre na fotografii. Tie program automaticky detekuje vďaka umelej inteligencii.
  • Indexové výtlačky sú teraz až 12× rýchlejšie: Náhľady sa zobrazia aj pri veľkom počte fotiek takmer okamžite.

Pri prvom spustení vykoná Zoner Photo Studio X reindexáciu katalógu, dáva ale užívateľom možnosť tento proces kedykoľvek prerušiť a spustiť ho neskôr.

 Rozšírená doba pre vyskúšanie noviniek!
„Používateľom, ktorým už vypršala skúšobná lehota, dávame teraz možnosť otestovať nové funkcie po dobu až 15 dní, namiesto štandardných 10 dní,” doplňuje riaditeľ softvérovej divízie Michal Prouza.

Autor: ZONER

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: 5G umožní flexibilnú automatizáciu skladov

18.10.2019 17:49

V loňském roce bylo na celém světě v provozu 4000 robotických skladů. Podle prognóz budou do roku 2025 v 50 000 skladech na světě fungovat 4 miliony komerčních robotů, což je dvanáctinásobný nárůst v  ...

Tlačové správy

CZ: Red Hat predstavil najnovšiu verziu Red Hat OpenShift 4, umožní vývojárom v Kubernetes jednoduchšie inovovať

18.10.2019 17:43

Společnost Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámila dostupnost Red Hat OpenShift 4.2, nejnovější verze podnikové platformy Kubern ...

Tlačové správy

HONOR 9X: Hra svetla a tieňov

18.10.2019 15:07

HONOR vždy napredoval v inovatívnom dizajne zadného krytu svojich smartfónov. HONOR View 20 prišiel po prvýkrát s dizajnom „Aurora Nano-texture“ a séria HONOR 20 bola zase ozdobená magickým „dynamický ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019