SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

Bezpečnosť
11

Pri nebezpečnej eskalácii napätia vo svete a zvyšujúcej sa hrozbe jadrovej konfrontácie chce americké letectvo udržať mier pomocou novej jadrovej strely s plochou dráhou letu, ktorá by bola vypustená z lietadla. Nová zbraň má názov Long-Range Standoff Weapon (LRSO) a udržiavala by v ohrození kľúčové nepriateľské ciele, ktoré sú ťažko dosiahnuteľné inými typmi útokov. Strela LRSO by si mala poradiť so stále sa zlepšujúcou protivzdušnou obranou protivníkov. Podľa predstaviteľov amerického letectva by mohla byť nasadená v roku 2030.

Strela vypustená z bombardéra by mala odradiť protivníka od jadrového útoku bez toho, aby lietadlo muselo preniknúť do jeho vzdušného priestoru, čím sa znižuje riziko. Existencia takýchto jadrových zbraní je vraj úplne založená na myšlienke odstrašenia. Jej obrovská ničivá sila by mala dosiahnuť opačný účinok – zastavenie jadrovej vojny skôr, ako k nej dôjde.

LRSO je navrhnutý tak, aby bol kompatibilný s bombardérom B-52 a pripravovaným bombardérom B-21 Raider. Letectvo by malo získať 1000 nových striel LRSO. Niektorí odborníci vyjadrujú obavy, že riadená jadrová strela by mohla zahmlievať zásadné rozdiely medzi konvenčnými a jadrovými útokmi, a teda potenciálne zvyšovať riziko a znižovať prah pre vypuknutie nukleárnej vojny. Vývojári novej zbrane a jej zástancovia z Pentagónu sa však domnievajú, že LRSO bude mať opačný účinok – bude zvyšovať vyhliadky na mier pridaním nových vrstiev odstrašenia.

Zdroj: defensemaven.io.

Redakcia

Všetky autorove články
lietadlo bezpecnosst ochrana vývoj

11 komentárov

Sprostosť reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

13.8.2019 09:08
Väčšiu sprostosť som už dávno nečítal. Takto budeme zase o krok bližšie k nechcenej jadrovej vojne
Reagovať

Bojujeme za mier reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

29.7.2019 21:07
Toto tu uz bolo vyse 40 rokov v case studenej vojny. Neustale strasenie komunizmom a teraz rusmi a nuklearnymi hlavicami udrziavanie mieru vo svete. Amikom uz hrabe. Uverejnovanim takychto bludov redakcia slapla do pekneho hovna..
Reagovať

Nezmysel reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

26.7.2019 05:07
Rovnaký nezmysel ako "BOJUJEME ZA MIER"
Reagovať

Kockaté hlavy z PCR práve prerazili nové dno reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

25.7.2019 12:07
Obavy z toho, že Kockatým hlavám z PCR hrabe som vyjadril už pred cca dvomi rokmi. Vtedy som sa domnieval, že ste nabrali mladých junákov a blond devy a vy starší ich nezvládate. Prestal som vás čítať. Teraz som nakukol a aha, tí junáci a devy vás, rozumných už asi prevalcovali. Dovidenia priatelia zase o pár rokov.
Reagovať

To čo sa má stáť sa stane reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

25.7.2019 11:07
Ludia smeruju neodvratne k vojne, agresivita rastie u ludí v spoločnosti všeobecne, akurát že táto vojna nebude mať víťaza prehraju všetci ako ľudstvo. A vyrieši sa tým jedna vec a to preludnenie planety. A za tým všetkým je len jedno zaslepenosť pýcha a egoizmus dnešného človeka. Prevrátené hodnoty, materializmus, morálny rozklad. Planetá sa drancuje nevidaným spôsobom. Dnešný človek si mysli že môže všetko a pritom si píly konár sám pod sebou.
Reagovať

RE: To čo sa má stáť sa stane reakcia na: To čo sa má stáť sa stane

25.7.2019 11:07
píli :-) ops
Reagovať

Toto je z kategorie sulozenia za panenstvo. reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

25.7.2019 10:07
Bojovat za mier, sulozit za panenstvo, stavat jadrove zbrane proti jadrovej vojne ...
Reagovať

hirosima & nagasaki reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

25.7.2019 09:07
Mierova nuklearna zbran :) To fakt mohlo vzniknut iba v krajine, ktora ako jedina pouzila nuklearne zbrane a to rovno na civilistov.
CIze logika tejto mierovej zbrane je taka ze nad europou budu kruzit na hraniciach s ruskom jadrove bombarderi a vlasne sa budu tvarit uplne mierumilovne a rusi na ne nebudu mat dosah lebo budu skryte vo vzdusnom priestore tretich krajin.
Reagovať

RE: hirosima & nagasaki reakcia na: hirosima & nagasaki

25.7.2019 12:07
USA robi vyslovene vsetko co moze aby sa zase bojovalo v europe aby nam mohli zase "nezistne" poskytnut pomoc
Reagovať

cha reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

25.7.2019 09:07
Za takéto propagandistické kydy by sa ani fašisti ani komunisti nemuseli hanbiť. Kockaté hlavy z PCR práve prerazili nové dno a už si to môžu dať k profesijnému životopisu ak by chceli pracovať ako "seriózni" žurnalisti niekde v Tupkách alebo v DenikeN.
Reagovať

Niekomu asi sibe reakcia na: Jadrová strela s plochou dráhou letu má potenciál zabrániť nukleárnej vojne

25.7.2019 08:07
Logicke bude ze druha strana bude automaticky povazovat akykolvek utok raketami s plochou drahou letu za jadrovy - kde je tam posilnenie mieru. Dal by som tych vyhlasovacov do ringu a odist moze len jeden...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať