Recenzia: JBL Tuner: Miniatúrne digitálne rádio s kvalitným zvukom

0

Doma, v kancelárii, v záhrade alebo na dovolenke. To sú len niektoré scenáre využitia rádia. JBL Tuner.  Dizajnom prístroj pripomína menší externý reproduktor a v takomto móde dokáže aj fungovať. Môžete ho cez bluetooth pripojiť k smartfónu, tabletu alebo počítaču. Primárna funkcia zariadenia je rozhlasový príjem. Podporované je digitálne vysielanie DAB aj klasické pásmo FM. Aj na takomto malom zariadení sa dajú postreh­núť limity analógového a výhody digitálneho rozhlasového vysielania, predovšetkým čo sa týka dynamiky a reprodukcie vyšších frekvencií.

Značka JBL by Harman je záruka veľmi dobrého zvuku aj pri takomto malom zariadení, ktoré neoplýva objemom ozvučného priestoru. Kúzlo nie je ani tak v dolnej hranici akustického frekvenčného pásma 85 Hz, ale skôr vo vyváženom zvuku, ktorý je veľmi príjemný na reprodukciu hovoreného slova aj hudby. Ovládacie prvky sú sústredené na hornej stene. K dispozícii máte päť predvolieb, tlačidlá na nastavenie hlasitosti, prepínanie pásiem DAB/FM, prepínanie naladených rozhlasových staníc, tlačidlo na skenovanie staníc vo zvolenom pásme a tlačidlo na synchronizáciu komunikácie cez bluetooth. Detaily o priebehu ladenia a o aktuálne prepnutej predvoľbe sa zobrazujú na dobre čitateľnom jednoriadkovom monochromatickom displeji.

Dlhšie názvy sa zobrazujú rolovaním. Deklarovaný výkon 5 W RMS v praxi znamená najvyšší trvalý sínusový výkon, aký dokáže reproduktor dlhodobo zahrať bez poškodenia. Pri premene elektrického výkonu na akustický hrá úlohu účinnosť a tá je tým väčšia, čím je väčší reproduktor. Recenzované zariadenie výkonom vystačí na ozvučenie bežnej miestnosti alebo altánku pri menšej záhradnej párty. Výrobca udáva výdrž na batériu 8 hodín, pri bežnej úrovni hlasitosti na­príklad na kancelárskom stole, aby ste príliš nerušili kolegov, sa táto hodnota dá dosiahnuť. Batéria sa na plnú kapacitu nabije približne za 3,5 hodiny. Prístroj je dostupný v bielej a čiernej farbe.

Parametre:

• Pásma DAB: 174,928 MHz – 239,200 MHz (Band-III), FM pásmo 87,5 MHz – 108 MHz, nf výkon 5 W, frekvenčný rozsah 85 Hz – 20 kHz, odstup signál/šum: > 80 dB, podpora A2DP V1.2, AVRCP V1.5, bluetooth 4.1, batéria 2000 mAh, rozmery: 165 × 66 × 66 mm, hmotnosť 445 g

• Zapožičal: jbl.sk

• Cena: 99 EUR

HODNOTENIE:

Dizajn: 92 %
Funkcionalita: 90 %
Zvuk: 88 %
Celkovo: 91 %

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
JBL Tuner

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať