Image
14.12.2018 0 Comments

JBL Charge 4: Reproduktor na párty aj k bazénu

Značka JBL platí v oblasti prenosných blue­toothových reproduktorov za etalón a asi by ste ťažko hľadali niekoho, kto by ju nepoznal. Novinka je už štvrtou generáciou modelu Charge, to znamená, že prináša v jednom tele prenosný bluetoothový reproduktor s výkonnou batériou a kvalitným zvukom a powerbank. Tak ako jeho firemní súrodenci a predchodcovia je cielený na mladú klientelu, ponúka preto atraktívny nápadný dizajn s vyhotovením vo viacerých, menej či viac divokých farbách a odolnosť proti prachu a vode.

Rovnako ako model 3 sa pýši stupňom ochrany až IPX7, čo znamená 30-minútové ponorenie v hĺbke 1 m. Mal by tak prežiť výlety do prírody aj divokú párty, pri ktorej sa nedopatrením môže ocitnúť v bazéne. Batéria dostala vyššiu kapacitu, až 7500 mAh, a tak umožní počúvanie hudby takmer až 20 hodín, samozrejme, podľa nastavenej hlasitosti. Ako naznačuje názov, ďalšia funkcia je možnosť napájania iného zariadenia. To sa síce deje iba prúdom 1 A, ale na to, aby ste si mohli z mobilu ďalej prehrávať hudbu, to postačí.  

Reproduktor podporuje funkciu JBL Connect+, ktorá umožňuje bezdrôtovo prepojiť v režime stereo dvojicu reproduktorov. V párty móde potom môžete prepojiť až 100 reproduktorov, takže dokážete ozvučiť aj veľké priestranstvo či viac miestností. V tomto prípade hrajú všetky reproduktory synchrónne to isté.  Zvuk zabezpečuje zosilňovač s výkonom 30 W, ktorý napája centrálne umiestnený menič. Na oboch stranách sú dva pasívne žiariče basov, ktoré vytvárajú zaujímavý efekt kmitajúcej membrány. Povrch prístroja je z kombinácie balistickej tkaniny a silikónových doplnkov.

Ovládacie tlačidlá majú tvar piktogramov svojich funkcií. Prípojné konektory sú kryté vodotesnou gumovou krytkou v zadnej spodnej časti. Ak budete prístroj používať vo vlhkom prostredí, krytka musí byť zatvorená! Možno použiť iba pripojenie bluetooth. V spodnej časti je umiestnený aj rad piatich bielych LED, ktoré indikujú úroveň nabitia batérie a nabíjanie. Okrem bluetooth možno pripojiť aj linkový vstup pomocou 3,5 mm konektora jack. Nabíjanie je zabezpečené už konektorom USB-C, nabíjací prúd je 2 A. 

JBL Charge 4 je zariadenie na prenášanie v taške či ruksaku. Vzhľadom na väčšiu batériu narástla aj hmotnosť, ktorá už atakuje 1 kg, rozmery sú však menšie a oproti predchádzajúcej generácii už nepodporuje funkciu hands-free. Na všetko však zabudnete po jeho zapnutí. Či som ho počúval vonku, alebo v miestnosti, prednes zvuku bol vynikajúci. Spevy sú čisté a zrozumiteľné, hudba má plný rozsah, kde počujete rovnako dobre cinkanie činelov ako hlboké basy.  Zvuk je čistý a má veľmi slušnú dynamiku.

Nezaskočí ho ani maximálne nastavenie hlasitosti. Frekvenčné spektrum je pomerne vyrovnané a stráca až pri najnižších basoch. Keby mi niekto spustil tento reproduktor bez toho, aby som ho videl, rozhodne by som tipoval oveľa väčšie zariadenie. Výdrž batérie postačí aj na dlhšie akcie mimo dosahu elektriny.

Parametre:

• Model: JBL Charge 4, verzia bluetooth: 4.2, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, meniče: 2× 50 mm, výstupný výkon: 30 W (RMS), frekvenčná reakcia: 60 Hz – 20 kHz, odstup signálu od šumu: >80 dB, napájanie el. energiou: 5 VDC USB, výstup: 5 V/1 A (maximum), typ batérie: lítiovo-polymérová 27 Wh (ekvivalent 3,6 V, 7500 mAh), nabíjanie 4 hodiny (5 V/2,3 A), rozmery (š × h × v): 220 × 95 × 93 mm, hmotnosť: 965 g
• Zapožičal: DSI Slovakia, www.jbl.sk
• Cena: 179 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, odolná konštrukcia, powerbank, ovládanie, výdrž
- Nič podstatné

HODNOTENIE:

Zvuk: 98 %
Výbava: 90 %
Ovládanie: 100 %
Vyhotovenie: 100 %
Celkovo: 97 %

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Canon 90D - vlajková zrkadlovka so snímačom APS-C

18.02.2020 00:10

Nová zrkadlovka Canon EOS 90 D sa môže pýšiť prívlastkom vlajkový model, samozrejme, v kategórii zrkadloviek so snímačom APS-C. Podľa číselného označenia je nástupcom populárneho modelu EOS 80D, no zd ...

Recenzie

Saramonic Blink 500 B2 / Splnené túžby

06.02.2020 13:54

V novinárskej praxi sa často ocitáme v situáciách, keď chceme zaznamenať rozhovor dvoch osôb. Často je to však na rôznych akciách či výstavách, kde je redaktor sám a potrebuje optimalizovať veľkosť a ...

Recenzie

Creative Sound Blaster AE-7 / Keď integrovaná zvukovka nestačí

10.02.2020 14:15

Samostatné zvukové karty sú, vyjadrené terminológiou živočíšnej ríše, „ohrozeným druhom“, svoje opodstatnenie však stále majú. Nič na tom nemení ani fakt, že k najvyspelejšiemu čipu Realteku (ALC1220) ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá