Recenzia: JBL CONTOUR 2: Ultraľahké a s dlhou výdržou

0

Slúchadlá s ľahkou hliníkovou konštrukciou sú odolné proti potu a disponujú háčikom na zavesenie na ucho. Vďaka ergonomicky tvarovaným silikónovým nadstavcom pasujú na každý tvar a veľkosť ucha, pretože sú k dispozícii v troch veľkostiach. Sú extrémne ľahké, takže ich pri pohyboch hlavou takmer nevnímate. Technológia Dual Lock – kombinácia patentovaných doplnkov Freebit a háčika na zavesenie na ucho – zaisťuje maximálnu stabilitu a pohodlie aj počas náročných tréningov.

Slúchadlá sú dostupné aj v rôznych farebných kombináciách a majú tenký reflexný káblik na nočné tréningy. Praktický dizajn zabezpečuje ich odolnosť proti vode triedy IPX5. Hudbu aj telefonické hovory môžete ovládať jednoducho pomocou trojtlačidlového diaľkového ovládača a mikrofónu. Slúchadlá sa pripájajú cez bluetooth. Pri ľavom slúchadle sa nachádza diaľkové ovládanie s priehradkou na mikrofón.

Centrálne ovládanie s tromi tlačidlami zvládne prehrávanie, správu hovorov a hlasovú asistenciu. Mikrofón ponúka bežnú zrozumiteľnosť hovoreného slova, kvalita prehrávanej hudby je výborná, celé frekvenčné pásmo bolo vyvážené. Pri zapnutí vopred nahratý hlas potvrdí zapnutie slúchadiel, stav batérie a stav pripojenia na zdrojové zariadenie – telefón či prehrávač MP3.  

Výdrž batérií je podľa údajov výrobcu asi 10 hodín, individuálne to môže byť aj viac v závislosti od úrovne hlasitosti a vzdialenosti od zdrojového zariadenia. Batériu rýchlo nabijete v priebehu 15 minút približne na hodinu prehrávania. Slúchadlá sa dodávajú s jednoduchým ochranným gumeným puzdrom, takže sa nebudú zaplietať do ostatných vecí. Štuple dobre držia v ušiach aj pri dynamických športových aktivitách, ale vďaka dvom druhom nadstavcov ich možno použiť nielen na šport, ale aj na bežné počúvanie.

Obsah balenia:

• Slúchadlá JBL Contour 2, 3 veľkosti nadstavcov do uší, 3× doplnky Freebit, nabíjací kábel, športové prenosné puzdro

Parametre:

• Veľkosť meniča: 5,8 mm dynamický menič, frekvenčná reakcia: 10 Hz – 22 kHz, impedancia: 14 ohmov, pripojenie: kábel micro USB na rýchle nabitie;, podpora: BT  4.2, A2DP v1.3, AVRCP v1.5,HFP v1.6, SBC codec, frekvenčný rozsah vysielača bluetooth: 2,402 – 2,480 GHz, výkon vysielača bluetooth:  < 4 dBm, modulácia vysielača bluetooth: GFSK, π/4 DQPSK, 8DPSK, typ batérie: nabíjateľná lítiovo-iónová, cylindrická (3,7 V 2 × 85 mAh), hmotnosť: 18 g

• Zapožičal jbl.sk

• Cena: 99 EUR

Zobrazit Galériu

Martin Drobný

Všetky autorove články
JBL Contour

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať