SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Izraelská armáda kupuje zabijacké drony. Lietajúce kamikadze budú patrolovať vo vzduchu

Bezpečnosť
0

Izraelské obranné sily prejavujú veľký záujem o nákup tzv. oneskorenej munície (loitering munitions – LM), ktorú vyvíja spoločnosť Israel Aerospace Industries (IAI). Dopyt je najmä po tzv. kamikadze drone Rotem L, určenom na boj v zastavanom prostredí, a výkonnejšom bezpilotnom lietadle Green Dragon.

Zatiaľ čo vývoj dronu Rotem L sa chýli ku koncu, vývoj lietadla Green Dragon je už ukončený.  Ide o tiché lietadlo typu LM s elektrickým motorom a výdržou na dve hodiny letu. Štart sa uskutočňuje pomocou prenášateľného odpaľovacieho modulu. K dispozícii je kontajner na 16 modulov, ktorý sa dá inštalovať aj na malé vozidlá (napr. pick-upy).

Green Dragon  môže hliadkovať nad cieľovou oblasťou až do rozmedzia 40 km a potom zaútočiť na vybrané ciele svojou hlavicou s hmotnosťou 3 kg. Operátor má na ovládanie lietadla malý kontrolný panel vo veľkosti tabletu a taktický datalink na spojenie s LM. V prípade potreby môže útok prerušiť, aby sa zabránilo zbytočným vedľajším škodám či chybám v zameriavaní. Podľa vyjadrenia IAI je Green Dragon „ideálny ako nákladovo efektívna zbraň pre pechotu, špeciálne jednotky a ďalších podobných používateľov“.

Zdroj: janes.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať