Image
4.5.2018 0 Comments

PR: Išli by ste do kúpy používaného notebooku? Renovovaná technika je trend, ktorý nemožno ignorovať

Určite to poznáš: Vyberáš sebe či známemu nový notebook, keďže ten “starý”  už nestíha a prvé na čo pozrieš je cena a vzápätí nejaké tie parametre daného produktu, máme pravdu? Určite by každý z nás chcel čo najviac muziky, za čo najmenej peňazí, no vo väčšine prípadov to je nemožné. Tento scenár podľa nás platí pre 90% Slovákov, aké majú teda možnosti?

Refurbished - líder v renovovanej výpočtovej technike na Slovensku
Jedným z riešení je podľa nás určite renovovaná výpočtová technika. Pre Slovákov relatívne neznámy pojem. Ide však o veľký trh s množstvom zákazníkov, ktorých chcú čo najideálnejší pomer kvality a ceny.

Keď sa bavíme o renovovanej technike, ktorá je na najvyššej úrovni a s kvalitnými službami, je značka Refurbished naozaj lídrom v tomto segmente. Porovnávať by sme ju mohli len s malým percentom firiem po celom svete. Ročne dá do obehu cez 35 000 produktov, medzi ktorými nájdeme notebooky, desktopy či monitory najznámejších značiek ako HP, Lenovo, Dell alebo Fujitsu-Siemens.

Aj vďaka ich prístupu ku každému zákazníkovi, značka Refurbished prakticky nemá na Slovensku konkurenciu. Okrem toho, všetky ich produkty sú z kategórie high-end, špeciality či biznis notebooky, ktoré stáli 5 a viac-násobok ceny v čase ich predaja.

Renovovaná = repasovaná?
Asi len málokto má záujem o kúpu notebooku bez jasnej histórie či pravdivej informácie o jeho stave. Preto je potrebné si vysvetliť nasledovné: renovovaná technika nie je to isté ako repasovaná. V preklade to znamená asi toľko, že renovovaná výpočtová technika je po funkčnej stránke v 100% stave. Repasovaná, či opravovaná technika tvorí len minimum z ponuky a musí po výmene komponentu prejsť ešte náročnejším procesom kontroly a testov ako “len“ tá renovovaná.

Jediným rozdielom oproti novým produktom sú drobné kozmetické vady, ktoré vznikli bežným používaním. Aj preto je každý jeden produkt rozdelený do tried podľa vizuálnej stránky – aby si tak vždy vedel, do čoho ideš.

Samotný proces renovácie podlieha prísnym pravidlám, vďaka čomu sú výsledné produkty naozaj na vysokej úrovni. Niekedy ani neviete, či držíte nový produkt alebo “len” renovovaný. Jediné, čo vás môže prekvapiť je cena.

Ekológia na 1. mieste
Samozrejme, cena a výkon sú podstatné elementy pri výbere výpočtovej technike, veď kto má dnes na rozhadzovanie. Avšak je tu jeden problém, ktorý je o čosi závažnejší. Ako iste vieme plasty, lepšie povedané „plastový odpad“ rezonuje ako problém číslo jeden už niekoľko rokov. Dnešná technologická doba však priviedla konkurenta. Technológie nám ušetrili tony papiera, no na druhej strane sa hromadí množstvo nebezpečného elektroodpadu.

Elektroodpad  je zmesou stoviek materiálov, z ktorých mnohé obsahujú ťažké kovy (olovo, ortuť, kadmium a berýlium) a tiež nebezpečné chemikálie, čo je hrozivá kombinácia pre naše zdravie a životné prostredie.

Značka Refurbished s týmto problémom bojuje viac než dobre, keďže produktom, ktoré by inak skončili na skládke a znečisťovali našef prostredie, dáva druhú šancu na život a prináša do sveta výpočtovej techniky udržateľnosť. Uvedomelým prístupom môžeme aj my prispieť k tomu, že sa tvorba elektroodpadu bude spomaľovať. Výber je však na každom jednom z nás.

Záver
Ak teda hľadáš kvalitné zariadenie za bezkonkurenčnú cenu, značka Refurbished je určite ideálna voľba. Veľmi sme boli prekvapení klávesnicou so slovenskou diakritikou a minimálne 2-ročnou zárukou, ktorá sa dá predĺžiť až na 60 mesiacov. Všetky produkty sú taktiež zabalené do štýlových obalov z recyklovateľných materiálov, ktoré ekologický prístup značky len umocňujú.

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Nové detaily o smart AR okuliaroch od Apple

23.10.2019 00:10

Apple má na rok 2020 veľkolepé plány. Okrem pridania 5G pripojenia do iPhonu chce priniesť aj nové inteligentné okuliare Apple Glasses. Okuliare s rozšírenou realitou zatiaľ nemajú oficiálny názov, n ...

Lifestyle

Inteligentný reproduktor môže sledovať dýchanie dieťaťa a upozorniť na zastavenia srdca počas spánku

17.10.2019 00:20

Funkcia bieleho šumu inteligentného reproduktora by sa mohla použiť ako bezkontaktný spôsob na sledovanie pohybov rúk a nôh, dýchania a plaču dieťaťa. Inovatívny systém využíva biely šum na detekciu ...

Lifestyle

Číňania si budú musieť nechať naskenovať tvár, aby získali prístup na internet

15.10.2019 00:05

Od 1. decembra budú musieť čínski občania umožniť telekomunikačným operátorom naskenovať ich tváre pri registrácii na prístup na internet alebo na získanie nového telefónneho čísla. Nové pravidlo ozn ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019