Image
13.11.2019 0 Comments

IoT prakticky: Inteligentná poštová schránka komunikujúca cez Sigfox

Nové komunikačné technológie prinášajú zásadnú úsporu na miesta, kde by ste ich naozaj nečakali. Jedným z praktických riešení je senzor v poštovej schránke. Slovenská spoločnosť Inovasense vyvíja unikátny IoT senzor, ktorý zmení klasickú poštovú schránku na inteligentnú. 

Riešenie je predstavené vo videu:Takéto riešenie je užitočné tak pre verejné poštové schránky, ktoré vyberá pošta, ako aj pre schránky na rodinných domoch, či chatách.

Riešenie sa dodáva ako senzor, ktorý sa inštaluje do vnútra klasickej schránky.

Vzhľadom k tomu, že senzor komunikuje bezdrôtovo, je ideálne ak je schránka plastová, ale podľa mojich skúseností funguje výborne aj v kovovej schránke, pretože skoro každá schránka má vo dverách štrbiny. Riešenie som testoval v Ružomberku v kovovej schránke s malými výrezmi. Funguje perfektne.  

Najskôr je potrebné nakonfigurovať cloudovú službu, ktorá bude prijímať údaje zo senzoru a posielať používateľovi mailovú a SMS notifikáciu.

Konfigurácia je jednoduchá, stačí cez webový formulár zadať niekoľko údajov. Následne nalepíte senzor do schránky a vytiahnete pásik, ktorý izoluje jeden kontakt batérie. Po zatvorení schránky sa senzor skalibruje. Ak je schránka hlbšia ako 12 cm odporúča sa na protiľahlú stranu schránku oproti senzoru nalepiť čiernu plastovú fóliu, ktorá je súčasťou dodávky. V cene senzora je ročné predplatné na bezdrôtový prenos dát v sieti SIGFOX a 50 SMS notifikácii. 

V prípade verejných schránok v odľahlých obciach dostane pošta informáciu, že do schránky bola vhodená listová zásielka, takže poštár by ju mal vybrať.

Prínos je jednoznačný, poštár nemusí jazdiť do vzdialenej obce zistiť, že poštová schránka je prázdna.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Riešenia

Robotická hračka mTiny pre deti s ovládačom, interaktívnym prostredím a programovacími kartičkami

18.12.2019 00:10

Vynikajúca robotická hračka pre deti od 4 rokov a hneď na úvod zdôrazním jeden z kľúčových faktov: na ovládanie ani programovanie tohoto robota nepotrebujete počítač ani smartfón. Napriek tomu je robo ...

Riešenia

Konštrukčná stavebnica Totem – prototypová zostava MicroLab

16.12.2019 00:00

Konštrukčnú systémovú stavebnicu Totem sme už predstavili v článku a tiež aj moju prvú konštrukciu - prípravok na testovanie stabilizácie obrazu v smartfónoch  Okrem univerzálnej súpravy sa dajú objed ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá