Internet vecí: životnosť batérií v LTE chipsetoch sa posúva za hranicu 10 rokov

Telekomunikácie
0

Ericsson spolu s AT&T a výrobcom čipov Altair predstavili úspornú funkcionalitu LTE Power Saving Mode, určenú pre čipové platformy zariadení, ktoré sú pripojené v rámci internetu vecí (IoT). Technologická novinka dokáže predĺžiť životnosť batérií na doteraz nepoznanú úroveň, partneri hovoria až o desiatich rokoch pri bežných spôsoboch využitia a prevádzke.

Ide vlastne o aplikáciu, ktorá umožňuje zariadeniam prejsť do módu hlbokého spánku na hodiny aj dni a „prebudí" ich k životu, až keď treba. Pre zariadenia, ktoré potrebujú len občasný kontakt so sieťou, je to veľmi efektívna a energeticky úsporná funkcia. Aplikácia je schopná spolupracovať so štandardmi GSM aj LTE mobilných sietí.

Dlhá životnosť batérie je nevyhnutný predpoklad fungovania veľkého množstva aplikácií IoT. Mnohé z nich sú umiestnené na ťažko prístupných alebo odľahlých miestach, a tak ich bezchybné fungovanie závisí len od energie z batérií. Ich častá výmena je však zbytočne drahá a náročná. Mnohé z nich jednoducho musia byť „nainštalované a zabudnuté" bez nutnosti vymieňať batérie a vykonávať pravidelnú technickú údržbu po celú dobu životnosti zariadenia či aplikácie.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať