SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 Advertisement

Interaktívne dynamické video urobí z obyčajného videa interaktívne. Pozrite si príklad v hre Pokémon Go

1

Vedci z Laboratória počítačových vied a umelej inteligencie pri MIT (Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory – CSAIL) našli spôsob, ako nechať ľudí interaktívne pracovať  s objektmi vo videu. Vytvorili technológiu nazvanú interaktívne dynamické video (IDV), ktorá z mierne sa hýbajúceho objektu dokáže vytvoriť dynamický priestorový model, ktorý sa potom dá aktívne ovplyvňovať.

Používa sa pri tom bežná kamera a algoritmy na odhadnutie takmer neviditeľných vibrácií objektu. Nový zobrazovací model stojí len zlomok toho, čo stojí 3D modelovanie, potrebná je len kamera a nejaké úpravy obrazu.

Primárne je technológia určená na štrukturálnu analýzu konštrukcií. Z niekoľkosekundového záberu mosta možno napríklad určiť, ako sa bude správať v silnom vetre alebo pri zaťažení. IDV však môže nájsť uplatnenie aj pri digitálnych trikoch v nízkorozpočtových filmoch a v počítačových hrách.

Abe Davis, doktorand na MIT a vedúci výskumu, ukázal, ako by sa technológia IDV dala využiť v hre Pokémon Go.

Zdroj: http://qz.com , http://interactivedynamicvideo.com/

video interaktivne

1 komentár

Super reakcia na: Interaktívne dynamické video urobí z obyčajného videa interaktívne. Pozrite si príklad v hre Pokémon Go

17.8.2016 11:08
viac takýchto článkov! skvelé

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať