Inteligentný skleník umožní vypestovať ročne až 400 kg ovocia a zeleniny

1

Francúzsky startup myfood predstavil na CES 2020 kompaktný inteligentný skleník, ktorý dáva komunitám možnosť pestovať zdravú zeleninu a mať prístup k rozmanitej strave z čerstvých produktov. Skleník podľa vyjadrenia spoločnosti dokáže ročne vyprodukovať až 400 kilogramov ekologického ovocia a zeleniny, pričom si vyžaduje iba pár hodín práce týždenne.

Cieľom inteligentných skleníkov myfood je kombinovať princípy permakultúry (maximálne využitie energie a recyklácia materiálu) s inteligentnou technológiou na monitorovanie zdravia rastlín a zmeniť vzťah ľudí k potravinám v záujme zníženia globálnej uhlíkovej stopy. Startup už distribuoval takmer 200 inteligentných skleníkov v 14 krajinách po celom svete. Myfood má v súčasnosti tri druhy inteligentných skleníkov.

Pre obyvateľov miest bol vyvinutý inteligentný skleník s rozlohou 3,5 štvorcových metrov, ktorý dokáže vyprodukovať až 100 kilogramov ovocia a zeleniny a je vhodný na strechu, terasu, veľký balkón alebo do malej záhrady. Obyvatelia miest, ktorí žijú sami, môžu využiť vertikálnu záhradu Aerospring s rozlohou 0,65 štvorcových metrov, ktorá v malej nádobe dokáže vyprodukovať až 40 kilogramov ovocia a zeleniny ročne.

A napokon najväčší je inteligentný skleník s rozlohou 22 štvorcových metrov, určený pre rodinné domy, ktorý môže ročne vypestovať až 400 kilogramov ovocia a zeleniny a je ideálny pre štyroch ľudí. Všetky typy skleníkov umožňujú ľahkú a rýchlu inštaláciu a sú vybavené LED osvetlením a inými energeticky účinnými systémami, ktoré možno na diaľku monitorovať pomocou smartfónu.

Zdroj: inhabitat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
veda vyskum buducnost inovácie technika

1 komentár

clanok dlhy a pise o nicom. Ani jedna uzitocna informacia tam nie je! reakcia na: Inteligentný skleník umožní vypestovať ročne až 400 kg ovocia a zeleniny

9.2.2020 12:02
Cely clanok mal byt jedno slovo "Sklenik". Nic viac sme sa zo smejdackej redakcie nedozvedeli. Ze sa vycaruje 400kg jedla z nevieme, coho sa nerata za informaciu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať