Image
17.7.2018 0 Comments

Smart prilba, ktorá okrem telefonovania privolá aj pomoc

Chytrá elektronika preniká do všetkých oblastí, vrátane športu. Príkladom môže byť inteligentná prilba Livall. Spoločnosť Satomar predstavila nový model Livall BH51, ktorý je dizajnovaný nielen pre cyklistiku, ale ponúka široké využitie. Prilba je vhodná na bicykel, skateboard, hoverboard, minibike, aj ďalšie športové aktivity. 

Viditeľnosť užívateľa zaisťuje vstavané svetlo s dvadsiatimi vysoko svietivými diódami a niekoľkými režimami svietenia. Ďalších 20 LED diód plní funkciu ukazovateľov smeru a sú diaľkovo riadené z malého ovládača na riadidlách. Ďalšou užitočnou funkciou ovládača je diaľková bezdrôtová spúšť fotoaparátu mobilného telefónu. Vďaka nej môžete zhotoviť z výletu aj bez fotografa zábery zachytávajúce jednotlivca alebo celú skupinu.

Nad priestorom pre uši ukrýva prilba stereo reproduktory pre bezpečné počúvanie hudby pomocou Bluetooth - na rozdiel od počúvania pomocou slúchadiel počuje užívateľ zároveň všetky potrebné zvuky z okolia. Reproduktory v spojení so vstavaným mikrofónom možno tiež využiť pre telefonovanie alebo komunikáciu medzi používateľmi v dosahu Bluetooth a pre ovládanie hlasitosti je možné využiť integrované tlačidlá.

Okrem ochrany hlavy ponúka prilba Livall BH51 rad ďalších funkcií. Doplnková aplikácia pre mobilné telefóny s operačnými systémami Android a iOS ponúka všetky funkcie cyklopočítača. Výnimočným bezpečnostným prvkom je čidlo otrasov v prilbe, ktoré vyšle v prípade nehody signál do aplikácie. Ak používateľ následne nezastaví na displeji smartfónu časové odpočítavanie, pošle telefón na všetky vopred určené telefónne čísla SOS správu s uvedením presnej lokácie miesta nehody zistenej pomocou GPS čipu telefónu.

Všetky aktívne funkcie, ako svetlá a komunikácia s telefónom, umožňuje integrovaná batéria, ktorá zásobuje prilbu energiou až na 10 hodín fungovania. Pre plné dobitie ju treba pripojiť pomocou dodaného akumulátora s bežne používaným microUSB konektorom na 2 hodiny k elektrickej sieti.

Prilba Livall BH51, ktorej celková hmotnosť je 398 g, je dostupná v univerzálnej veľkosti pre obvod hlavy od 57 do 61 cm za cenu 139 EUR.

Zdroj: computerworld.cz, pocketnavigation.de.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Phishing cielený na Instagram sa maskuje za dvojfázové overovanie

12.09.2019 00:05

Počiatky phishingových útokov boli v znamení snahy kybernetických zločincov o preniknutie do bankových účtov. Teda tam, kde oprávnene očakávali možnosť dostať sa k peniazom. Pred pár rokmi sme zaznam ...

Bezpečnosť

Batérie a ich negatívny dopad: Praktické fakty o recyklácii a zmiernení nebezpečenstva

11.09.2019 00:10

Vďaka recyklácii možno negatívny dopad vyhodených batérií a akumulátorov - na prírodu i nás samotných - významne zmierniť. Viete napríklad, že v Európe už dokážeme v priemere recyklovať skoro polovicu ...

Bezpečnosť

Pozvánka na najväčší európsky veľtrh bezpečnostných technológií it-sa

30.08.2019 13:00

Výstavné centrum v Norimbergu sa v dňoch 8. – 10. októbra 2019 stane neformálnym európskym centrom informačnej bezpečnosti. Svoje produkty a riešenia z oblasti bezpečnostného hardvéru, softvéru a služ ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn