Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Intel predstavuje RealSense ID s ochranou proti falšovaniu pomocou obrázkov, videí alebo masiek

0

Intel ohlásil nové riešenie s názvom RealSense ID, čo je technológia kombinujúca snímače hĺbky s umelou inteligenciou na autentifikáciu tváre. Podľa opisu technológie ide o niečo podobné, čo robí Face ID. Rovnako ako Face ID aj RealSense ID je založené na dvoch objektívoch fotoaparátu a senzoroch, ktoré dokážu zachytiť hĺbku. V kombinácii s pokročilou neurónovou sieťou dokáže detegovať a rozlíšiť tvár osoby, čo sa dá využiť ako metóda autentifikácie pre inteligentné zariadenia.

RealSense ID je vysoko presné a prirodzené riešenie, ktoré zjednodušuje zabezpečený vstup. Používatelia dokážu rýchlo odomknúť zariadenie iba letmým pohľadom. RealSense ID kombinuje aktívne snímanie hĺbky so špecializovanou neurónovou sieťou, dedikovaným SoC a zabudovaným bezpečnostným prvkom na rýchle a bezpečné šifrovanie a spracovanie používateľských údajov.

Intel hovorí, že RealSense ID možno integrovať do inteligentných zámkov, zariadení na kontrolu prístupu, bankomatov, kioskov a mnohých ďalších zariadení. Technológia obsahuje aj systém proti falšovaniu, ktorý zabráni pokusom o odomknutie zariadenia pomocou obrázkov, videí alebo masiek. Pravdepodobnosť, že niekto systém oklame, je podľa Intelu jedna k miliónu. To isté hovorí aj Apple o presnosti Face ID.

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať