Inštalácie Windows 8 budú časom povýšené na Windows 8.1

0

Windows-8-1-Update-1-leak.jpg Microsoft doteraz aktualizoval operačný systém Windows automaticky prostredníctvom Windows Update. V prípade Windows 8 však urobil zmenu - aktualizácia Windows 8.1 bola síce pre používateľov Windows 8 k dispozícii zadarmo, no ak sa pre ňu rozhodli, museli si ju sami stiahnuť z Windows Store. Niektorí používatelia však mali problém aktualizáciu v obchode nájsť alebo ju aplikovať na svoj operačný systém.

No ďalšia aktualizácia Windows 8.1 Update 1 z apríla tohto roka už bola povinná a opäť aplikovaná automaticky - bez nej sa totiž už novšie aktualizácie nedajú nainštalovať. Keďže podpora Windows 8 sa skončí dva roky po vydaní Windows 8.1, dalo sa očakávať, že Microsoft poskytne aj automatickú aktualizáciu na Windows 8.1.

Prvého júla redmondská spoločnosť vydala aktualizáciu, ktorá umožní používateľom, aby automaticky prostredníctvom služby Windows Update prešli z Windows RT na Windows RT 8.1.

Možno predpokladať, že obdobnej automatickej aktualizácie sa dočkajú aj používatelia zariadení s procesormi Intelu, ktorá im umožní jednoduchšie prejsť z Windows 8 na Windows 8.1. Podľa publicistky Mary Jo Foley ide o pilotný program, v rámci ktorého sa na vybraných trhoch automaticky nainštalujú upgrady na Windows 8.1 a Windows RT 8.1.

Zdroj: zdnet.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať