Inšpiruje tvarmi a inováciami: Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet

Tlačové správy
0

Dvojmiestny Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet, koncipovaný ako elektrické vozidlo, so zmyselne emocionálnym dizajnom a inovatívnymi koncepčnými technickými riešeniami definuje ultimatívny luxus budúcnosti. Pohon zabezpečuje štvorica elektromotorov (spolu 550 kW/750 k), s ktorými zrýchli z 0 na 100 km/h za menej ako štyri sekundy, maximálna rýchlosť vozidla je elektronicky obmedzená na 250 km/h, udávaný dojazd je vyše 500 kilometrov.

Premiéra novinky sa uskutočnila v podobe štúdie na augustovej exkluzívnej prehliadke automobilov v kalifornskom Pebble Beach. S odstupom desaťročí je to prvý Maybach s otvorenou strechou. So svojimi veľkorysými rozmermi (dĺžka/šírka/výška: 5 700/2 100/1 340 milimetrov) pokračuje v rade najnovších vizionárskych dizajnových vozidiel značky Mercedes-Benz a zároveň nadväzuje na impozantné kabriolety minulosti.

Elektrický Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet, vďaka inovatívnej technológii, len za päť minút nabíjania dotankuje dostatočné množstvo energie zvyšujúce dojazd až približne o 100 kilometrov.

„Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet povyšuje moderný luxus na ultimatívny luxus a je dokonalou realizáciou našej dizajnovej stratégie. Dych vyrážajúce proporcie v kombinácii s luxusným interiérom v štýle haute couture vytvárajú ultimatívny zážitok,“ vysvetľuje Gorden Wagener, vedúci oddelenia dizajnu spoločnosti Daimler.

Exteriér novinky s klenutou základnou konštrukciou mimoriadne dlhej kapoty motora ozvláštňujú výrazné štrukturálne prvky s ostrou charakteristickou líniou.  Nezameniteľný vzhľad dopĺňajú okrem iného zvislé výstuhy masky chladiča i zvislé brzdové svetlá. Výrazný kontrast vytvára tmavomodré lakovanie s chrómovými zvýrazňujúcimi prvkami. Novo navrhnuté 24-palcové disky z ľahkej zliatiny sú vybavené centrálnou maticou v odtieni ružovo-zlatej farby, aký nesú všetky štúdie elektrických vozidiel značky s hviezdou. Inšpirácia tvarmi člnu v zadnej časti vozidla pripomína luxusnú jachtu.

Plochy luxusného interiéru, s autentickými materiálmi a farbami štúdie Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet formálne prechádzajú zo zadnej časti vozidla do interiéru, čím sa inšpiratívny tvar podoby jachty dotvára.

Zobrazovací pás vozidla nad 360-stupňovým luxusným vnútorným priestorom spája dvere, prístrojovú dosku a oblasť zadných sedadiel. Všetky prvky sú integrované v obvodovom ozdobnom prvku zo skla. Kontrastne a nápadne pôsobia klasické okrúhle prístroje, napríklad združený prístroj. Nechýba módna kombinácia digitálnych ukazovateľov s ozajstnými ručičkami.

Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet Mercedes

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať