Inovatívny systém súradníc pre navigáciu v troch slovách

Tlačové správy
0

Nový súradnicový systém organizuje svet: spoločnosť what3words, ktorá bola založená v roku 2013, prideľuje každému miestu na zemi tri slová, vďaka čomu je jeho identifikácia jednoduchá a jednoznačná – aj tam, kde nie sú adresy. Značka Mercedes-Benz bude ako prvý výrobca automobilov používať tento nový systém adries.

Klasické systémy adries často nespĺňajú potreby všedného dňa. Na svete existuje veľa oblastí, kde nie sú vôbec žiadne adresy – okrem sídlisk napríklad v parkoch, v lese alebo v horách. Okrem toho sú adresy nepresné alebo nejednoznačné a názvov ulíc je veľa. Každé miesto na zemi má svoje súradnice GPS – kto si však zapamätá tie komplikované rady čísiel?

Spoločnosť what3words, ktorá bola založená v roku 2013 ako start-up, rozdelila svet na 57 biliónov štvorcov s formátom tri krát tri metre a každému z týchto štvorcov pridelila tri slová. Každé miesto je tak jednoznačne určené a ľahko zapamätateľné. Algoritmus používa svoju slovnú zásobu s 25 000 slovami tak, že kombinácie slov, ktoré si možno zameniť, sa nachádzajú ďaleko od seba a ľudia aj stroje si ľahko všimnú chybu pri ich zadávaní. Systém je momentálne k dispozícii v 14 jazykoch.
Tento jednoduchý a geniálny nápad spoločnosti what3words si získal pozornosť spoločnosti Daimler a výkonného riaditeľa Dietera Zetscheho a vo februári 2017 bol zvolený ako druhý program inovačnej platformy STARTUP AUTOBAHN. Výsledok: v priebehu najbližšieho polroka značka Mercedes-Benz ako prvý výrobca vozidiel exkluzívne predstaví inovatívny systém adries ako sériové riešenie pre navigáciu v automobile.

„Vďaka nekomplikovanému zadávaniu adries od spoločnosti what3words doplníme náš navigačný systém o ďalší logický prvok,“ tvrdí Sajjad Khan, viceprezident oddelenia Digital Vehicle & Mobility, Daimler AG. „Pomocou reči zadáte svoj cieľ len 3 slovami a prídete do cieľa na 9 štvorcových metrov presne. A to na celom svete. Poviem len toľko: jednoduché.geniálne.inovatívne.“

Systém spoločnosti what3words si môžete sami vyskúšať na adrese: https://map.what3words.com. Kto sa nechá navigovať na miesto ///meister.fahrende.fackel, príde k prvej čerpacej stanici na svete, mestskej lekárni Wiesloch, ktorú pripomína pamätná tabuľa pri príležitosti priekopníckej jazdy Berthy Benz. A kto si chce vyzdvihnúť svoju novú Triedu E priamo v závode Sindelfingen, by mal zadať ako cieľ ///ausfahrt.eulen.ewig. Alebo kto chce prísť do spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia ///zuneigung.zündet.wehren.

Zdroj: media.daimler.sk

Mercedes-Benz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať