Image
4.6.2018 0 Comments

Inovácie v SharePointe prinášajú nové možnosti pri tvorbe obsahu s využitím zmiešanej reality a umelej inteligencie

Na konferencii SharePoint Virtual Summit predstavil Microsoft celý rad noviniek a inovácií, ktoré sú výsledkom investícií do umelej inteligencie (AI) a zmiešanej reality. Jednou z týchto noviniek je SharePoint spaces — technológia založená na zmiešanej realite, ktorá umožňuje vidieť a prepojiť sa s obsahom z ľubovoľného uhlu prostredníctvom platformy SharePoint. Pomocou nej možno takisto vizualizovať dáta a modely produktov a manipulovať s nimi v reálnom čase. S platformou SharePoint sa zmiešaná realita stane všeobecne rozšírenou a umožní vytvárať vizuálne pôsobivé stránky a prezentácie, ktoré budú dostupné komukoľvek na akomkoľvek zariadení.

Zážitok zo zmiešanej reality používateľov uchváti, strhne ich pozornosť, zapojí ich zmysly a povzbudí ich predstavivosť. Vďaka tomu sa stanú aktuálne nové scenáre komunikácie, vzdelávania a spolupráce v oblastiach, ktoré organizácie riešia ako nábor a zaškolenie zamestnancov, priebežné vzdelávanie alebo vývoj produktov.

Doposiaľ bol vývoj customizovanej aplikácie využívajúcej zmiešanú realitu pre vyššie uvedené scenáre príliš komplikovaný a nákladný. Aplikácia SharePoint spaces dáva používateľom/tvorcom schopnosť vytvárať pútavé zážitky jednoduchým kliknutím už za pár minút. Možno pritom začať s využitím chytrých šablón, ktoré vytvárajú prostredie zmiešanej reality, vrátane krásnych kulís, okolitých zvukov, bohatých textúr či osvetlenia. Následne možno pridávať obsah zahŕňajúci dvojrozmerné zložky a dokumenty, ktoré má už používateľ pravdepodobne uložené v SharePointe. Existujúce dáta, dokumenty a obrázky sa tak stanú súčasťou sveta zmiešanej reality. SharePoint spaces sú najprirodzenejším spôsobom, ako 3D obsah prehliadať a interagovať s ním. Prostredníctvom SharePoint spaces možno posilniť interakciu ľudí s objektmi, ktoré môžu byť príliš veľké alebo príliš dynamické na to, aby sa s nimi dalo pracovať v reálnom svete alebo v dvojrozmernom prostredí.

Autori využívajú známe zručnosti na pridanie prvkov webu do prostredia SharePoint

Rovnako bolo doteraz náročné sprístupniť zmiešanú realitu organizáciám a firmám, pretože skúsenosti s ňou boli viazané na konkrétny headset. SharePoint spaces sprístupňuje zmiešanú realitu tým, že umožňujú komukoľvek, na akomkoľvek zariadení – v prehliadači, na mobilnom zariadení alebo prostredníctvom headsetu – ponoriť sa do pôsobivého virtuálneho priestoru a komunikovať s obsahom, informáciami a videom. SharePoint spaces budú dostupné v Office 365, čo sprístupní nové scenáre nielen pracovníkom v oblasti informačných technológií.

V rámci balíka Office 365 je aplikácia SharePoint spaces doplnená systémom Microsoft AI. Tým, že umožňuje využívať výhody aplikácie Microsoft Graph, možno z dát ľahšie získavať nové poznatky a vyhľadávať príslušné informácie a odborné znalosti. Zákazníci a partneri sa môžu prihlásiť na testovanie limitovanej predprodukčnej verzie prostredníctvom odkazu aka.ms.

Umelá inteligencia podporuje inteligentné služby obsahu
SharePoint podporuje spoluprácu v oblasti obsahu v rámci Office 365. Vďaka prepojeniu SharePointu s umelou inteligenciou možno uložené súbory, obrázky a dáta v Office 365 využívať pre celý rad nových scenárov.

VYLEPŠENÉ MOŽNOSTI PRÁCE S OBRAZOM: Stále viac obsahu má obrazový charakter, preto sme významným spôsobom zjednodušili zaznamenávanie fotografií, dokumentov, tabúľ a vizitiek pomocou nového tlačidla Skenovanie v mobilnej aplikácii OneDrive. OneDrive možno nakonfigurovať aj pre automatické uloženie fotografií do sady Office 365. Pri ukladaní fotografií v Office 365 sprístupní umelá inteligencia vlastnosti fotografií: umožní určiť, kde boli urobené, rozpoznávať objekty a extrahovať text. Vďaka tomu možno vyhľadávať medzi obrázkami rovnako ľahko ako v prípade dokumentov. Predstavte si, že budete môcť vyhľadať zložku naskenovaných platobných dokladov obsahujúcich doklad o zaplatení „sushi“.

KOGNITIVNE SLUŽBY PRE AUTOMATIZÁCIU BUSINESS PROCESOV: Microsoft predstavil aj využitie Microsoft Flow pre zefektívnenie procesov, ktoré integrujú kognitívne služby vrátane geolokácie, rozpoznávania obrazu, extrakcie textu, strojového prekladu a analýzy sentimentu. Vďaka tomu možno využiť schopnosti umelej inteligencie na premenu obchodných procesov. Uložený obsah v SharePointe je tak ľahšie dohľadateľný a opätovne využiteľný.

PERSONALIZOVANÉ, INTELIGENTNÉ VYHĽADÁVANIE V SHAREPOINT MOBILE APP: Pripravujeme novú, zjednodušenú mobilnú aplikáciu pre iOS a Android, ktorá sa zameria na kľúčové úlohy. Pokým sú používatelia na cestách a potrebujú dohľadať odborné znalosti, obsah, aplikácie alebo zdroje, nová karta Hľadať v mobilnej aplikácii SharePoint je na to ideálnym nástrojom.

NOVÝ, PERSONALIZOVANÝ OFFICE.COM: Office.com šetrí používateľovi čas. S využitím informácií z aplikácie Microsoft Graph sa pomocou AI zobrazí v sekcii Odporučené práve tie súbory, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou vyžadujú jeho pozornosť, napríklad o tom, s kým používateľ spolupracuje najčastejšie. V časti Nenechajte si ujsť používateľ získa prehľad o súboroch, na ktorých pracujú kolegovia a mohli by ho tiež zaujímať.

Ďalšie oznámenie zo SharePoint Virtual Summit
V rámci konferencie predstavil Microsoft ďalšie novinky, ktoré uľahčia zdieľanie a spoluprácu, informovanie a zapojenie ľudí z celej organizácie. Vďaka nim je tiež ľahšia podpora dodržiavania predpisov a vytvárania bezproblémového prechodu používateľov do cloudu.

NOVÉ MOŽNOSTI KNIŽNICE SÚBOROV V MICROSOFT TEAMS: Inovované možnosti knižnice dokumentov na SharePointe sú teraz prenesené aj do Microsoft Teams. Na ľubovoľnej karte súborov možno vytvárať vlastné náhľady, pripínať dokumenty, pridávať a formátovať vlastné stĺpce a získavať informácie o aktivitách používateľov a súborov. Nová skúsenosť obsahuje nástrojovú lištu knižnice dokumentov, ktorá okrem iného umožňuje synchronizovať súbory z počítačmi PC alebo Mac.

GDPR & MULTI-GEO DATA REZIDENT PRE SHAREPOINT: Office 365 pomáha podporovať sofistikované požiadavky na bezpečnosť a súlad, vrátane nástrojov, ktoré sú nevyhnutné na správu každodenných operácií. Zároveň zabezpečí súlad so Všeobecným nariadením o ochrane osobných údajov (GDPR), ktoré vstúpilo do platnosti v piatok 25. mája 2018. V rámci konferencie Microsoft oznámil aj to, že možnosti zákazníkov rozhodnúť o uložení ich dát v rôznych geo lokalitách v rámci Office 365 budú rozšírené na SharePoint, a to počínajúc predbežnou verziou už toto leto.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako na online platby: pozrite si tipy a triky od 4ky

06.12.2019 15:02

Digitálnym platbám sa dnes už nedá nijako vyhnúť. Online platíme letenky na letnú dovolenku, mesiace zábavy so službami Netflix a Spotify alebo darčeky pod stromček. Práve predsviatočné obdobie je pri ...

Tlačové správy

4 tipy, ako mať Vianoce udržateľné. Ekologicky aj finančne

06.12.2019 14:30

Hovorí sa, že Vianoce sú sviatky pokoja, no pri pohľade na preplnené obchody, parkoviská a všadeprítomné davy ľudí v predvianočnom období sa opak stáva pravdou. Môžu byť pre nás obdobím stresu, zhonu ...

Tlačové správy

Schneider Electric rozširuje výkon záložných zdrojov Galaxy VS pre kritickú infraštruktúru a edge aplikácie

06.12.2019 14:04

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie a automatizácie, predstavila rozšírenie sortimentu 3-fázových zariadení UPS (nepretržitý zdroj napájania) radu Galaxy VS o nové ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá