Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

India chce vybudovať databázu, ktorá bude sledovať každý krok 1,2 miliardy svojich občanov

1

India vytvorila v roku 2009 rozsiahlu databázu Aadhaar obsahujúcu informácie a biometriu jej občanov. Teraz pripravuje novú databázu, ktorá bude nepretržite sledovať život 1,2 miliardy ľudí žijúcich v krajine. Podľa dokumentov, ktoré preskúmal Kumar Sambhav Shrivastava z HuffPost India, vláda plánuje zaznamenať dôležité míľniky v živote občanov vrátane sťahovania, zmeny pracovného miesta, nákupu nehnuteľností a pod.

Indická vláda už čelí veľkému medzinárodnému tlaku pre svoju politiku týkajúcu sa dohľadu a monitorovania občanov. Krajina vytvára aj program na rozpoznávanie tváre, ktorý je údajne určený na dolapenie zločincov a nájdenie nezvestných detí.

Keďže však neexistuje žiadny právny rámec na zabezpečenie etického zhromažďovania a používania údajov, odborníci na ochranu súkromia zdôraznili, že by to mohlo viesť k nekontrolovanému dohľadu. Nová databáza by sa mohla stať ďalším nástrojom vlády na špehovanie svojich občanov.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
GPS Digital dáta monitor bezpečnosť ochrana sukromie

1 komentár

hajzlici hnoj revue redakcia, chodte uz do basy za klamstva, co sirite. Ziadnu databazu na sledovanie kazdeho kroku nerobia! reakcia na: India chce vybudovať databázu, ktorá bude sledovať každý krok 1,2 miliardy svojich občanov

22.3.2020 00:03
hajzlici hnooj revue redakcia, chodte uz do basy za klamstva, co sirite. Ziadnu databazu na sledovanie kazdeho kroku nerobia!... dolezite milniky neni sledovanie vy reeetardi v redakcii!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať