Image
23.10.2018 0 Comments

InPage: Kontaktný formulár – spojenie so zákazníkmi

Uvedenie kontaktnej adresy na webe je jedna zo základných podmienok serióznej firemnej prezentácie. Pomocou kontaktného formulára môžete dať svojim zákazníkom ďalšiu možnosť, ako vás môžu kontaktovať. Názory na využitie kontaktného formulára na webe sa rôznia. Pravda je však taká, že sa s ním môžete stretnúť na mnohých webových stránkach a jeho výhoda spočíva predovšetkým v tom, že návštevníkom svojho webu ponúknete určitý komfort. Môžu sa rozhodnúť, či vám pošlú e-mail, alebo radšej správu prostredníctvom kontaktného formulára.

Vytvorenie kontaktného formulára

Otvorte si administračné rozhranie inPage, prejdite do sekcie Nastavenia a kliknite na položku Kontaktný formulár.

Po stlačení tlačidla Pridať položku sa otvorí okno, v ktorom si vyberte v poli Položka formulára položky, z ktorých si poskladáte kontaktný formulár. Pokiaľ vám nevyhovuje prednastavený názov, možno ho upraviť v poli Vlastný názov. Na povinné vyplnenie položky formulára zaškrtnite políčko Povinná položka.

Neprekáža, ak položky do formulára pridáte v inom poradí, než v akom si ich želáte zobraziť. Toto poradie totiž môžete zmeniť uchopením položky za tri bodky vľavo a pretiahnutím na požadovanú pozíciu. Do kontaktného formulára inPage nezabudnite okrem bežných políčok, ako je meno a priezvisko, e-mail, firma, telefón a ďalšie, pridať takisto políčko Správa. Práve doň bude môcť návštevník stránky zapísať svoj odkaz. Len čo máte formulár poskladaný, prejdite na nastavenie kontaktného formulára.


Vytvorenie kontaktného formulára

 


Pridať položku kontaktného formulára

 

Nastavenie kontaktného formulára

V nastavení kontaktného formulára vyplňte:

  • E-mail kontaktného formulára, na ktorý bude obsah formulára odoslaný.
  • Text kontaktného formulára. Kontaktný formulár môže byť vložený do pripravenej stránky, napr. s kontaktnými údajmi alebo charakteristikou formulára. Kontaktný formulár je zobrazený na konci vybranej stránky. Stačí vytvoriť stránku, nastaviť ju ako neaktívnu a vybrať ju tu vo výberovom poli.
  • Zásady spracovania osobných údajov. Na základe GDPR treba informovať návštevníka webu o spracovaní osobných údajov zadaných do formulára. Všeobecné oboznámenie je automaticky vložené do formulára. V prípade, že zadané údaje spracúvate i na iné účely než len na odpoveď, treba pridať dokument so zásadami spracovania osobných údajov. Vytvorte článok s týmito zásadami, nastavte ho ako neaktívny a potom ho vyberte vo výberovom poli Zásady spracovania osobných údajov. V kontaktnom formulári na webe sa zobrazí odkaz na tieto zásady.

Nastavenia kontaktného formulára uložte klepnutím na tlačidlo Upraviť.


Nastavenie kontaktného formulára

 

Zobrazenie formulára na webe

Formulár máte v tejto chvíli pripravený, ale ešte sa nezobrazuje na webe. Na to musíte urobiť jediné: pridať ho do menu. Prejdite do sekcie Menu → Hlavné menu  → tlačidlo Pridať položku menu.

V zdroji odkazov vyberte Základne stránky a v políčku Odkaz na vyberte Kontakt. Pokiaľ vám nevyhovuje názov, stačí zadať iný do poľa Vlastný názov.

Potom už len klepnite na tlačidlo Uložiť a kontaktný formulár sa vám zobrazí v hlavnom menu stránok.


Hlavné menu - kontakný formulár

 

Antispamová ochrana

Dôležité je nastavenie antispamovej ochrany, ktorá vás chráni pred spamom a rozosielacími robotmi. Pokiaľ nie je nastavené inak, je k formuláru automaticky vkladaný obrázok s číselným kódom. Účinnejší variant je nastavenie ochrany nástrojom Google reCAPTCHA. Toto nastavenie vykonáte v administrácii inPage v sekcii Nastavenia → Antispamová ochrana.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Tipy, triky a návody:Ako získať americkú poštovú adresu na online nakupovanie?

13.12.2019 10:58

Chceli ste niekedy nakupovať tovar z USA, ale pri procese výberu dopravy ste len s rozčarovaním zistili, že medzinárodná preprava nie je poskytovaná? Typicky takáto situácia môže nastať pri aukčných ...

Ako na to

Tipy, triky a návody: Ako si zriadiť rýchlu dočasnú e-mailovú schránku s vlastným menom

13.12.2019 10:46

Obrovské množstvo online služieb a webov vyžaduje, aby ste na sprístupnenie funkčnosti boli registrovaní. To môže byť v niektorých prípadoch poriadne otravné, najmä ak ide o stránku, na ktorú sa prak ...

Ako na to

Tipy, triky a návody: Ako otestovať súbor desiatkami antivírusov naraz

13.12.2019 10:40

Ak sťahujete z internetu drobné utility či iné programy z neznámych zdrojov, je vhodné sa mať na pozore a chrániť sa pred možnou infekciou škodlivým softvérom nejakým antivírusovým systémom. Či už po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá