Ice Bucket Challenge absolvoval už aj Bill Gates a Mark Zuckerberg

0

bill_gates_mark_zuckerberg.png Na sociálnych médiách beží nová zábavka - ľudia sa oblievajú ľadovou vodou. Ide o výzvu Ice Bucket Challenge. Ak niekto takúto výzvu dostane (obyčajne cez Facebook), musí sa obliať vedrom studenej vody a video o tom uverejniť do 24 hodín. Ak výzvu nesplní, musí poslať peniaze na charitu.


Nejde však o nový módny výstrelok miliardárov, akcia má konkrétny cieľ - zvýšiť povedomie o amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS), smrteľnom neurodegeneratívnom ochorení, známom aj ako Lou Gehringova choroba. Pôvodná myšlienka bola buď dať na výskum ALS 100 dolárov, alebo si vyliať na hlavu vedro studenej vody. Predpokladalo sa, že ľudia si zvolia radšej prvú možnosť. No ako ukazujú videá na internete, stala sa z toho celkom dobrá zábava - vyzvaní pošlú aj peniaze, aj sa oblejú ľadovou vodou.


Podľa Asociácie ALS sa vďaka výzve vyzbieralo 15,6 milióna dolárov, čo je deväťkrát viac, ako sa bežne vyzbiera za rovnaký čas. Ďalšia dobročinná organizácia Project ALS zaznamenala v priebehu akcie dokonca až 50-násobný nárast darcovských príspevkov.

Zdroj: forbes.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať