Image
28.4.2019 0 Comments

IXPO 2019 – Bratislava žila tri dni prvým ročníkom najväčšieho technologického festivalu na Slovensku

Najväčšia plocha aká kedy bola na Slovensku pod jedným stanom hostila cez víkend na brehu Dunaja najväčší technologický festival na Slovensku IXPO 2019.

Usporiadatelia pripravili veľmi zaujímavý program pre všetky vekové skupiny a umožnili tak návštevníkom interaktívne  si siahnuť na najmodernejšie technológie a populárnou formou sa o nich dozvedieť viac.

Tých najmladších samozrejme zaujal pútavý program v obrovskej Game zóne kde si mohli individuálne vyskúšať svoje obľúbené hry na najrôznejších platformách, virtuálnej realite aj na rôznych druhoch simulátorov.

Tí odvážnejší sa zapájali do množstva herných turnajov kde na víťazov čakali aj hodnotné ceny. Záujem bol obrovský a organizátori ledva iba ťažko zvládali uspokojiť všetkých.

Pre najmenších tu boli aj rôzne postavy z ich obľúbených hier či filmov ktoré sa pohybovali medzi návštevníkmi.

IXPO 2019 ale ani zďaleka nebolo iba o hraní. Na celkovo 6 Stageoch bežal každý deň bohatý program v ktorom vystúpili desiatky odborníkov z najrôznejších oblastí v odborných prednáškach aj panelových diskusiách. 

Rozsah tém zasahoval do takmer všetkých oblastí života a iba ich vymenovanie by zabralo celý rozsah článku.

Nás napríklad zaujal stage Slovenskej Akadémie vied na ktorom mnoho významných osobností predstavovalo prácu tejto významnej inštitúcie a približovali tak prácu Slovenských vedcov širokej verejnosti.

IXPO 2019 za tri dni navštívilo podľa našich odhadov niekoľko tisíc návštevníkov a keď sme medzi nimi chodili, bolo vidieť že takáto akcia na Slovensku veľmi chýbala.

Myšlienka technologického festivalu je unikátna aj v rámci celej Európy a dúfame preto že sme boli svedkom prvého ročníku ktorý bude mať ďalšie pokračovanie.

Držíme usporiadateľom palce.

 

Ďalšie fotografie nájdete v galérii

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín 1

Mazda 3 hatchback G122 / Koncept pretavený do reality

09.07.2019 13:00

Novú Mazdu 3 sme po prvýkrát videli na minuloročnom ženevskom autosalóne a už tam budila veľký záujem. Výrobca sa totiž jej koncept rozhodol takmer bez zmien pretaviť do sériového modelu. Okrem veľmi ...

Magazín

Route 66 so Sony RX100 VI

09.07.2019 12:32

Prémiový kompakt Sony RX100 je tu už v 6. generácii. My sme ich už niekoľko testovali, ale vždy šlo o bežné redakčné testy. Fotoaparát je vďaka svojim miniatúrnym rozmerom, jednoduchej obsluhe a špičk ...

Magazín

Hyundai Kona Chilli je štýlová mestská provokatérka

09.07.2019 12:27

Hyundai Kona. Kompaktné SUV, ktoré od svojho uvedenia na trh vzbudzuje pozornosť svojím extravagantným dizajnom. Svojská, sebavedomá a tak trocha drzá. Aj preto si získala srdcia už takmer 120-tisíc z ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá