Image
28.4.2019 0 Comments

IXPO 2019 – Bratislava žila tri dni prvým ročníkom najväčšieho technologického festivalu na Slovensku

Najväčšia plocha aká kedy bola na Slovensku pod jedným stanom hostila cez víkend na brehu Dunaja najväčší technologický festival na Slovensku IXPO 2019.

Usporiadatelia pripravili veľmi zaujímavý program pre všetky vekové skupiny a umožnili tak návštevníkom interaktívne  si siahnuť na najmodernejšie technológie a populárnou formou sa o nich dozvedieť viac.

Tých najmladších samozrejme zaujal pútavý program v obrovskej Game zóne kde si mohli individuálne vyskúšať svoje obľúbené hry na najrôznejších platformách, virtuálnej realite aj na rôznych druhoch simulátorov.

Tí odvážnejší sa zapájali do množstva herných turnajov kde na víťazov čakali aj hodnotné ceny. Záujem bol obrovský a organizátori ledva iba ťažko zvládali uspokojiť všetkých.

Pre najmenších tu boli aj rôzne postavy z ich obľúbených hier či filmov ktoré sa pohybovali medzi návštevníkmi.

IXPO 2019 ale ani zďaleka nebolo iba o hraní. Na celkovo 6 Stageoch bežal každý deň bohatý program v ktorom vystúpili desiatky odborníkov z najrôznejších oblastí v odborných prednáškach aj panelových diskusiách. 

Rozsah tém zasahoval do takmer všetkých oblastí života a iba ich vymenovanie by zabralo celý rozsah článku.

Nás napríklad zaujal stage Slovenskej Akadémie vied na ktorom mnoho významných osobností predstavovalo prácu tejto významnej inštitúcie a približovali tak prácu Slovenských vedcov širokej verejnosti.

IXPO 2019 za tri dni navštívilo podľa našich odhadov niekoľko tisíc návštevníkov a keď sme medzi nimi chodili, bolo vidieť že takáto akcia na Slovensku veľmi chýbala.

Myšlienka technologického festivalu je unikátna aj v rámci celej Európy a dúfame preto že sme boli svedkom prvého ročníku ktorý bude mať ďalšie pokračovanie.

Držíme usporiadateľom palce.

 

Ďalšie fotografie nájdete v galérii

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

BMW i3 120Ah / Stálica, ktorá vás odvezie ďalej

08.05.2019 09:44

BMW i3 sme u nás naposledy recenzovali v minulom roku vo verzii i3S REX, ktorá bola vybavená batériou s kapacitou 33,2 kWh (94 Ah) a prídavným benzínovým generátorom REX na predĺženie dojazdu. Písmeno ...

Magazín

Opel Insignia GSi Sports Tourer / Rodinný krásavec

08.05.2019 09:36

Insignia je vlajková loď automobilky Opel a teraz prichádza vo verzii kombi aj v športovo ladenom variante GSi (Grand Sport Injection). Opel touto verziou mieri predovšetkým na oteckov rodín, ktorí oc ...

Magazín

Vodík ako budúcnosť dopravy?

08.05.2019 09:06

Hitom posledných rokov je elektromobilita a často sa stretávame aj v médiách s informáciami, že budúcnosť bude patriť práve elektromobilom. Môžeme o tom polemizovať, môžeme s tým aj nesúhlasiť, ale mi ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button