Image
28.4.2019 0 Comments

IXPO 2019 – Bratislava žila tri dni prvým ročníkom najväčšieho technologického festivalu na Slovensku

Najväčšia plocha aká kedy bola na Slovensku pod jedným stanom hostila cez víkend na brehu Dunaja najväčší technologický festival na Slovensku IXPO 2019.

Usporiadatelia pripravili veľmi zaujímavý program pre všetky vekové skupiny a umožnili tak návštevníkom interaktívne  si siahnuť na najmodernejšie technológie a populárnou formou sa o nich dozvedieť viac.

Tých najmladších samozrejme zaujal pútavý program v obrovskej Game zóne kde si mohli individuálne vyskúšať svoje obľúbené hry na najrôznejších platformách, virtuálnej realite aj na rôznych druhoch simulátorov.

Tí odvážnejší sa zapájali do množstva herných turnajov kde na víťazov čakali aj hodnotné ceny. Záujem bol obrovský a organizátori ledva iba ťažko zvládali uspokojiť všetkých.

Pre najmenších tu boli aj rôzne postavy z ich obľúbených hier či filmov ktoré sa pohybovali medzi návštevníkmi.

IXPO 2019 ale ani zďaleka nebolo iba o hraní. Na celkovo 6 Stageoch bežal každý deň bohatý program v ktorom vystúpili desiatky odborníkov z najrôznejších oblastí v odborných prednáškach aj panelových diskusiách. 

Rozsah tém zasahoval do takmer všetkých oblastí života a iba ich vymenovanie by zabralo celý rozsah článku.

Nás napríklad zaujal stage Slovenskej Akadémie vied na ktorom mnoho významných osobností predstavovalo prácu tejto významnej inštitúcie a približovali tak prácu Slovenských vedcov širokej verejnosti.

IXPO 2019 za tri dni navštívilo podľa našich odhadov niekoľko tisíc návštevníkov a keď sme medzi nimi chodili, bolo vidieť že takáto akcia na Slovensku veľmi chýbala.

Myšlienka technologického festivalu je unikátna aj v rámci celej Európy a dúfame preto že sme boli svedkom prvého ročníku ktorý bude mať ďalšie pokračovanie.

Držíme usporiadateľom palce.

 

Ďalšie fotografie nájdete v galérii

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Kia e-Soul a Kia e-Niro: Dvojčatá, pre ktoré je Slovensko malé

19.09.2019 10:16

Spoločnosť Kia Motors mala doteraz v ponuke iba jeden elektromobil Kia Soul EV s dojazdom cca 250 km ktorý si aj u nás získal obľubu vo viacerých taxislužbách. Vzhľadom k tomu že sesterská automobilka ...

Magazín

Škoda Karoq Scout: Pre rodinu aj do terénu

19.09.2019 10:03

Tip redakcie: Technologická výbava Škoda má v ponuke širokú škálu modelov a, samozrejme, medzi nimi nesmú chýbať SUV. Karoq je menší súrodenec modelu Kodiaq a teraz prichádza aj vo verzii Scout s dvo ...

Magazín

ŠKODA SCALA Style: 1,5 TSI 110 kW 7AP Priestor aj výkon pre rodinu

18.09.2019 13:38

Škoda Scala prichádza ako nástupca modelu Rapid. Využíva koncernovú platformu MQB A0, teda rovnakú, na ktorej je postavený napríklad VW Polo. Scala však má väčšiu dĺžku a predĺžený rázvor, a tak vnúto ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019