23.10.2012 0 Comments

ITAPA opäť posúva hranice

Nové prístupy, nečakané inšpirácie, svetové kontakty - takto vstupuje do svojej novej dekády Medzinárodný kongres ITAPA (24.-25. október). Vďaka 11-temu ročníku najprestížnejšieho slovenského podujatia v oblasti informatizácie môžete obrazne aj doslova prekročiť hranice toho, ako sme na Slovensku doteraz vnímali eGovernment.

Do Bratislavy pricestujú odborníci z krajiny, ktorá patrí k absolútnej špičke v elektronizácii služieb. Dokáže Slovensko využiť šancu na jedinečnú spoluprácu s technologickými guru? Príďte si na ITAPU pre vzácne kontakty a svetové inšpirácie, ktoré prinesie nielen štátny tajomník Ministerstva výskumu, ale aj ďalší špičkoví experti z Taiwanu.

Bývalý poradca britského premiéra sa zas s účastníkmi kongresu podelí o tipy na to, ako dokončiť UNITAS a zaujímavú inšpiráciu ponúknu aj naši najbližší západní susedia. „Otec" českého eGov presadil kľúčové zákony k elektronizácii verejnej správy a jeho projekt dátových schránok považujú za najväčšiu reformu štátnej správy od čias Márie Terézie. Zaujíma vás, ako sa dá efektívne a úspešne reformovať verejná správa tak, aby fungovala lacnejšie a bola bližšie k ľuďom? Na ITAPA o tom bude hovoriť Ivan Langer, ktorý bol dva roky ministrom informatiky a tri roky šéfoval českému rezortu vnútra.

Chcete byť pri vzniku dlhoočakávaného kľúčového zákona o eGovernmente? ITAPA je práve to miesto, kde jeho návrh úplne prvýkrát verejne odprezentujú samotní autori. Účastníci kongresu budú mať jedinečnú príležitosť pripomienkovať tento zákon, ktorý je najdôležitejšou podmienkou elektronizácie služieb verejnej správy - platiť by mal už od polovice budúceho roka.

Dostane Slovensko stovky miliónov z eurofondov na informatizáciu alebo o ne príde? Pravidlá pre čerpanie peňazí z Európskej únie sa totiž pre najbližšie programové obdobie dramaticky zmenia. Grécka odborníčka Dimitra Ioaunnouis predstaví nový systém, ktorý bude platiť už o dva roky.

O tom, že aj na Slovensku máme svetové technológie, účastníkov kongresu presvedčia slovenskí vedci. Predstavia prvý slovenský superpočítač, ktorý je najvýkonnejší v strednej Európe. Peter Krcho z košickej nemocnice zase odprezentuje unikátny virtuálny inkubátor na záchranu novorodencov.

V programe tohtoročnej ITAPA samozrejme nechýbajú ani ďalšie nanajvýš aktuálne a zaujímavé témy, ako mGovernment, teda komunikácia občanov s úradmi prostredníctvom mobilných telefónov, či najnovšie hrozby v oblasti kyberzločinu alebo elektronické maturity.

Medzinárodný kongres ITAPA už tradične spája tých najdôležitejších hráčov v oblasti informatizácie a ani tento ročník nie je výnimkou - slávnostne ho otvorí štátny tajomník Ministerstva financií Peter Pellegrini.

11. ročník
Medzinárodného kongresu ITAPA sa uskutoční - 25. októbra 2012 v hoteli Crowne Plaza v Bratislave.

Aktuálny program kongresu a registračný formulár nájdete na www.itapa.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Biznis 3

Ako sa vedieť predať pri hľadaní novej práce? Tradičné CVčko už nestačí

11.10.2019 00:10

Vnímanie práce sa v posledných 10 rokoch výrazne zmenilo, čo sa odráža aj v životopisoch. V minulosti sa na prácu hľadelo ako na ‚jednoprúdovú diaľnicu‘ – človek vyštudoval nejaký odbor a následne v ň ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá