Image
2.5.2019 0 Comments

IT vo finančníctve vo znamení technologických inovácií

Dňa 28.mája sa v Bratislave v priestoroch hotela Austria Trend uskutoční odborná konferencia "IT vo finančníctve". Program sa zameria na technologické inovácie vo finančnom sektore (FINTECH), smernicu PSD2 aj právny a technologický pohľad na implementáciu nových technológií.

Konferenciu otvorí svojím príspevkom o príležitostiach a rizikách umelej inteligencie vo finančnom sektore Mgr. Bc. Štěpán Štarha z advokátskej kancelárie HAVEL & PARTNERS. Ako dnes možno prakticky využiť umelú inteligenciu (strojové učenie) a aké má strojové učenie rizika? Nasledovať budú aktuálne témy v oblasti zodpovednosti a pravidiel používania dnešnej "umelej inteligencie" vo finančnom sektore, ktoré autor príspevku preloží príklady z praxe. Využite tiež príležitosť podiskutovať si o tom ako bude vyzerať blízka budúcnosť z pohľadu Informačnej bezpečnosti.  Aké útoky si na nás pripravujú útočníci v blízkej budúcnosti zaznie z úst Ivety Šťavinové, Security Specialistky z Tatra banky.

Aké sú praktické skúsenosti s aplikáciou PSD2 v slovenskom právnom prostredí, či aké výzvy čakajú platobnú inštitúciu v procese získavania povolenia, poodhalí v nadväzujúcom príspevku orientovanom na právnu reguláciu platobných služieb podľa PSD2 právnik Mgr. Michal Krupka, LL.M. z Erste Group IT.

Zoznámenie sa so službami PSD2 slovenských bánk a tým ako ich implementovala Slovenská sporiteľňa ponúkne vystúpenie Ing. Rastislava Hudca, Enterprise architekta zo Slovenskej sporiteľne, a. s. Pán Hudec okrem iného predstaví zvolený prístup Erste Group a Slovenskej sporiteľne vrátane ukážok Erste Development Portálu, zoznamu podporovaných služieb a prístupu do testovacieho prostredia.

Nosnou témou druhého konferenčného bloku bude blockchain vo finančnom sektore.

Jedinečným návodom ako si v hlave utriediť dianie spojené s mohutným očakávaním zviazaným s technológiou blockchain,  môže byť pre každého návštevníka prednáška Petra Čermáka, Enterprise architekta z IBM Global Business Services. Prísľubom do zaujímavej diskusie bude dozaista časť prezentácie venovaná tomu, aké platformy sa aktuálne presadzujú a či je možno použité technológie považovať už za dostatočne vyspelé?

Prienik technológie blockchain zo sveta kryptomien do bežného života vyvoláva nielen mnoho technologických, ale aj právnych otázok. Právne aspekty jednej z najdiskutovanejšej témy súčasnosti zhrnie pre návštěvníkov konferencie JUDr. Tomáš Klinka, Senior právnik z advokátskej kancelárie Bukovinský & Chlipala. Existuje právny rámec pre blockchain? Ako právne uchopiť kryptomeny v regulovanom svete finančného sektora? Ako je riešená právna zodpovednosť blockchainu? Aké ďalšie otázky musia právnici riešiť a aké zmeny v práve môžeme v tejto súvislosti očakávať?

Podrobný program  a registrácia na https://fin.exponet.sk

Autor: FinTech

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Butterfly Effect predstavuje absolventov 4. ročníka a expanduje do Košíc

25.02.2020 13:57

Vzdelávacia platforma Butterfly Effect odštartovala svoj štvrtý ročník v septembri minulého roka s 21 účastníkmi. V rámci AppsLabu a GamesLabu si účastníci prešli celým procesom tvorby digitálneho pro ...

Tlačové správy

Spoločné vyhlásenie skupiny Digital V4 k návrhu rozpočtu EÚ.

25.02.2020 00:00

Ako predstavitelia združení zastupujúcich odvetvie digitálnych technológií v krajinách V4 veríme, že digitálna transformácia je kľúčom k rozvoju Európy. Preto sme spokojní, že v návrhu rozpočtu EÚ na ...

Tlačové správy

HONOR odhaľuje revolučnú stratégiu IoT produktov All-Scenario 1+8+N s úplne novým radom produktov Smart Life

25.02.2020 13:21

HONOR práve na oficiálnom launchi odkrýva úplne novú stratégiu IoT produktov All-Scenario prostredníctvom živého vysielania. HONOR 9X PRO, prvý mobilný telefón od HONORu s predinštalovanou Huawei AppG ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Gopas .Net DevDays 2020 - 24.4.2020

Najnovšie videá