Image
17.2.2018 0 Comments

ISE 2018 : Epson

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov.

V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením 4K. Je ním model EB-L12000Q, výkonný 3LCD laserový projektor so svietivosťou 12 000 ANSI lúmenov. Zariadenie patrí medzi špičkové produkty určené predovšetkým na prenájom, pevnú inštaláciu na akciách, festivaloch, ako sprievodný program pre návštevníkov, do veľkých sál, na veľtrhy a do nákupných centier.

Okrem toho je veľkou výhodou možnosť použiť objektívy kompatibilné s technológiou 4K ako pri projektoroch Epson série EB-L1000. Ďalším novým modelom je kompaktný laserový projektor s rozlíšením WUXGA a svietivosťou 20 000 ANSI lúmenov EB-L20000U. Konštrukcia oboch modelov je kompatibilná so štandardnými trubkovými rámami, takže je možné ich jednoducho nainštalovať do existujúcej infraštruktúry. Zariadenia zvládajú projekciu z ľubovoľného uhla a to aj na výšku.

Obidva modely naviac podporujú obraz s vysokým dynamickým rozsahom HDR. Epson na projektory poskytuje záruku 5 rokov alebo 20 000 hodín prevádzky a vzhľadom k tomu že nie je potrebná výmena lampy, je možné ich nainštalovať aj na ťažko dostupné miesta.

V zaujímavej ukážke bol predstavený aj nový model malého projektoru so svietivosťou 2 000 ANSI lúmenov LightScene EV-100 s rozlíšením WXGA ktorý nájde využitie predovšetkým ako riešenie pre prezentačné priestory, ako sú vzorkové predajne, výklady, expozície v múzeu, výstavy, galérie, kde je dôležité aby bola inštalácia zariadenia nenápadná. Projektor preto na prvý pohľad pripomína reflektor.

Poslúži aj na tvorbu zaujímavých videomappingov na menšie predmety, prípadne ako zaujímavé osvetlenie. LightScene EV-100 sa dodáva so softvérom Epson Projector Content Manager, ktorý pomocou SD karty umožňuje jednoducho nahrať niekoľko záznamov do pamäte prehrávania.

Na stánku sme mohli vidieť aj nové modely laserových 3 DLP projektorov rady EB-L6xx, 5xx a 4xx ktoré nahradzujú súčasné lampové inštalačné modely a prichádzajú so svietivosťou od 4 500 až do 6 000 ANSI lúmenov. Projektory sú k dispozícií od základných modelov po zariadenia s vyššími špecifikáciami, ktoré ponúkajú napríklad možnosť pripojenia cez rozhranie HDBaseT a zrkadlové zobrazovanie.

Popri projektoroch Epson predstavil aj nový softvér Professional Projector Tool. Je určený pre laserové projektory Epson a umožňuje jednoducho a rýchlo nastaviť projekciu z viacerých projektorov a pritom využiť technológie, ako sú Edge blending a Video mapping. K nastaveniu farieb a jasu využíva kameru vstavanú v projektore, a nevyžaduje tak ďalšie periférne zariadenie. Možno s ním nastavovať široký rozsah parametrov obrazu, skreslenie, aj ovládanie základných funkcií projektorov.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 2

Prvá autorizovaná predajňa DJI na Slovensku bola otvorená v Bratislave

16.12.2018 14:57

V Bratislave na Legionárskej 10 v priestoroch Steinerka Business Center bola v sobotu 15.12.2018 otvorená prvá autorizovaná predajňa spoločnosti DJI. Predajňa ponúka kompletný sortiment dronov, sta ...

Produkty

Spoločnosť Lenovo prináša na Slovensko novinky predstavené na tohoročnej IFA 2018

23.11.2018 14:09

Vo trojici najnovších spotrebiteľských zariadení nájdu užívatelia konvertibilné notebooky z rodiny Yoga a aj druhú generáciu zariadenia Yoga Book C930. Lenovo Yoga Book C930 je štýlové zariadenie s ...

Produkty

Spoločnosť NAY oslavuje 20 rokov a zákazníci dostali darček v podobe nového konceptu predajne

11.11.2018 21:37

Najväčšia sieť špecializovaných predajní s elektronikou NAY oslavuje v tomto roku 20 rokov a jej prvou veľkoplošnou predajňou bola tá na Tuhovskej ulici na Zlatých Pieskoch v Bratislave. V čase svojho ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button