Image
17.2.2018 0 Comments

ISE 2018 : Epson

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov.

V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením 4K. Je ním model EB-L12000Q, výkonný 3LCD laserový projektor so svietivosťou 12 000 ANSI lúmenov. Zariadenie patrí medzi špičkové produkty určené predovšetkým na prenájom, pevnú inštaláciu na akciách, festivaloch, ako sprievodný program pre návštevníkov, do veľkých sál, na veľtrhy a do nákupných centier.

Okrem toho je veľkou výhodou možnosť použiť objektívy kompatibilné s technológiou 4K ako pri projektoroch Epson série EB-L1000. Ďalším novým modelom je kompaktný laserový projektor s rozlíšením WUXGA a svietivosťou 20 000 ANSI lúmenov EB-L20000U. Konštrukcia oboch modelov je kompatibilná so štandardnými trubkovými rámami, takže je možné ich jednoducho nainštalovať do existujúcej infraštruktúry. Zariadenia zvládajú projekciu z ľubovoľného uhla a to aj na výšku.

Obidva modely naviac podporujú obraz s vysokým dynamickým rozsahom HDR. Epson na projektory poskytuje záruku 5 rokov alebo 20 000 hodín prevádzky a vzhľadom k tomu že nie je potrebná výmena lampy, je možné ich nainštalovať aj na ťažko dostupné miesta.

V zaujímavej ukážke bol predstavený aj nový model malého projektoru so svietivosťou 2 000 ANSI lúmenov LightScene EV-100 s rozlíšením WXGA ktorý nájde využitie predovšetkým ako riešenie pre prezentačné priestory, ako sú vzorkové predajne, výklady, expozície v múzeu, výstavy, galérie, kde je dôležité aby bola inštalácia zariadenia nenápadná. Projektor preto na prvý pohľad pripomína reflektor.

Poslúži aj na tvorbu zaujímavých videomappingov na menšie predmety, prípadne ako zaujímavé osvetlenie. LightScene EV-100 sa dodáva so softvérom Epson Projector Content Manager, ktorý pomocou SD karty umožňuje jednoducho nahrať niekoľko záznamov do pamäte prehrávania.

Na stánku sme mohli vidieť aj nové modely laserových 3 DLP projektorov rady EB-L6xx, 5xx a 4xx ktoré nahradzujú súčasné lampové inštalačné modely a prichádzajú so svietivosťou od 4 500 až do 6 000 ANSI lúmenov. Projektory sú k dispozícií od základných modelov po zariadenia s vyššími špecifikáciami, ktoré ponúkajú napríklad možnosť pripojenia cez rozhranie HDBaseT a zrkadlové zobrazovanie.

Popri projektoroch Epson predstavil aj nový softvér Professional Projector Tool. Je určený pre laserové projektory Epson a umožňuje jednoducho a rýchlo nastaviť projekciu z viacerých projektorov a pritom využiť technológie, ako sú Edge blending a Video mapping. K nastaveniu farieb a jasu využíva kameru vstavanú v projektore, a nevyžaduje tak ďalšie periférne zariadenie. Možno s ním nastavovať široký rozsah parametrov obrazu, skreslenie, aj ovládanie základných funkcií projektorov.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty 1

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AGEM Dealers Day 2018

Najnovšie videáPC forum button