IKEA vytvorila špeciálnu záclonu, ktorá dokáže vyčistiť vzduch vo vašej domácnosti

Technológie
1

Údaje Svetovej zdravotníckej organizácie hovoria, že znečistenie ovzdušia spôsobuje na celom svete smrť až osem miliónov ľudí ročne. Je známe, že rastliny skvelo čistia vzduch v dome, ale nie každému sa hodia. Preto IKEA prichádza so záclonou, ktorá môže fungovať ako čistička vzduchu.

Volá sa Gunrid a výrobca ponúka aj niekoľko podrobností o svojom novom produkte. Textília má „povrchovú úpravu na báze minerálov“. Vývojár spoločnosti IKEA Mauricio Affonso dodáva, že to funguje podobne ako pri fotosyntéze rastlín. Keď tkanina prichádza do styku so svetlom, rozkladá bežné znečisťujúce látky v interiéri.

To naznačuje, že by mohlo ísť o niečo ako oxid titaničitý, fotokatalyzátor, ktorý sa predtým používal v rôznych riešeniach na odstránenie znečistenia ovzdušia. IKEA tvrdí, že na technológii spolupracovala s univerzitami v Európe a Ázii, ako aj so svojimi dodávateľmi a inovátormi. Nábytkársky gigant dúfa, že Gunrid okrem toho, že umožní dýchať doma lepší vzduch, bude používateľov inšpirovať aj na zmeny v správaní, ktoré nás posunú bližšie k svetu s čistým ovzduším. Záclona je prvý produkt, ktorý túto technológiu využíva, ale v budúcnosti by sa mala objaviť aj v iných textilných výrobkoch.

Zdroj: digitaltrends.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
IKEA zaclona vzduch cistit textilia technologia latka

1 komentár

kde je info, co a kolko vobec vycisti? reakcia na: IKEA vytvorila špeciálnu záclonu, ktorá dokáže vyčistiť vzduch vo vašej domácnosti

28.2.2019 09:02
kde je info, co a kolko vobec vycisti?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať