IKEA mení prerábanie kuchyne na VR hru pomocou okuliarov HTC Vive

Technológie
0

IKEA predstavila aplikáciu na virtuálnu realitu s názvom IKEA VR Experience, ktorá je súčasťou platformy Steam od výrobcu Valve. Tá sa podieľa na obsahu pre headset HTC Vive. Aplikácia využíva Unreal Engine 4 od Epic Games a uvádza používateľov Vive do virtuálnej kuchyne IKEA s reálnymi rozmermi. Tí si môžu vybrať zariadenie kuchyne v troch štýloch, zmeniť farbu skriniek a zásuviek a pozrieť sa na výsledok z výšky dieťaťa i dospelého. Samozrejme, tieto možnosti sú dosť obmedzené, no podľa vyjadrenia spoločnosti ide len o experiment, ktorý skúma „možné využitie virtuálnej reality v domácnosti“.

IKEA už ponúka zákazníkom niekoľko robustných nástrojov na 3D plánovanie, ktoré pomáhajú vytvárať a vizualizovať kuchyne, vstavané skrine a úložné priestory s presnosťou na milimeter.

Jej prvá aplikácia pre VR má poslúžiť na získanie spätnej väzby. „Virtuálna realita sa rýchlo rozvíja a v priebehu piatich až desiatich rokov bude neoddeliteľnou súčasťou života ľudí,“ povedal Jesper Brodin, generálny riaditeľ švédskej spoločnosti IKEA. „Nazdávame sa, že v budúcnosti bude hrať hlavnú úlohu u našich zákazníkov. Napríklad jedného dňa by sa dala použiť na to, aby si zákazníci mohli vyskúšať ešte pred nákupom rôzne riešenia nábytku.“

IKEA VR Experience je dostupná na Steame ako bezplatná hra pre HTV Vive. Aplikácia bude priebežne aktualizovaná a pilotný test sa skončí v auguste.

Zdroj: theverge.com

engadget.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať