Image
6.9.2019 0 Comments

IFA 2019: Smartfón TCL PLEX s vynikajúcim displejom a 48 MPx fotoaparátom s nočným režimom

Spoločnosť TCL Communication na tlačovej konferencii v rámci veľtrhu IFA 2019 predstavila nový smartfón strednej triedy TCL PLEX. Už pri prvom pohľade na displej v náročných svetelných podmienkach veľtržnej haly ma zaujala kvalita displeja využívajúceho technológiu TCL NXTVISION. U vlajkových lodí za dvoj až troj násobok ceny TCL PLEX by to bola samozrejmosť ale za 329 € je to smartfón s vynikajúcim displejom tak čo sa týka podania farieb, či dynamiky kontrastu. Hrany fontov sú excelentne ostré. 

Smartfón s dedikovaným kontrolérom displeja zvládne vylepšovanie SDR videa na HDR v reálnom čase

Výrobca myslel aj na únavu zraku, preto TCL PLEX má režim adaptívneho prispôsobovania jasu a farebnej teploty podľa farby okolia. Má aj špecialny režim čítania, ktorý ponúka zážitok z čítania v papierovej podobe. Môžete si vybrať, pre ktoré aplikácie sa tento režim použije. Režim „Eye Comfort Mode“ redukuje únavu očí odstránením 66 percent škodlivého modrého svetla vyžarovaného z obrazovky. Smartfón má 6,53-palcový displej s FHD rozlíšením, procesor Qualcomm Snapdragon 675, 6 GB RAM, 128 GB úložného priestoru a grafiku Adreno 612. TCL PLEX podporuje funkciu rýchleho nabíjania Qualcomm, ktorá vám umožní nabiť batériu na polovicu kapacity za 32 minút.

Hlavný fotoaparát má 48MPx snímač od Sony. Super širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 16MPx má zorný uhol 123°  a smartfón má samostatnú videokameru so špičkovým 2MPx snímačom s veľkosťou pixelov 2,9μm.

Aj vďaka umelej inteligencii sú nočné zábery vynikajúce. Vo výstavnej hale bola aj tmavá komora, takže sa dala vidieť kvalita záberov pri veľmi slabom osvetlení. 

Super širokouhlý fotoaparát umožňuje používateľom zachytiť štvornásobok obsahu v jednom zábere, aby mohli v ľubovoľnom prostredí ukladať ďalšie podrobnosti do svojich obrázkov. Pre tých, ktorí dávajú prednosť spomaleniu, má TCL PLEX funkciu super spomalených záberov so snímacou frekvenciou 960 snímok/s, dokonca aj v nočných podmienkach. Inteligentné nahrávanie videa detekuje a sleduje pohybujúce sa objekty, automaticky približuje a stabilizuje snímanie, aby bol váš objekt vždy ostrý. Predná kamera s rozlíšením 24 MPx, umožňuje kombinovať štyri pixely do jedného za účelom lepších večerných a nočných záberov.

A ešte dostupnosť a cena...

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

IBC 2019: Canon s novými fotoaparátmi, objektívmi aj profesionálnym monitorom

17.09.2019 23:52

Dvojicu nových fotoaparátov EOS 90D a EOS M6 Mark II predstavil Canon koncom augusta a na IBC sme si ich mohli po prvý krát pozrieť naživo. <iframe width="560" height="315" src="h ...

Produkty

IBC 2019: Panasonic oslavuje 10 rokov od uvedenia prvej PTZ kamery na trh

17.09.2019 23:09

Spoločnosť Panasonic si na tohoročnou IBC pripomína 10 výročie uvedenia prvej PTZ kamery na trh. V roku 1999 to bola klasická kamera s otočnou, diaľkovo ovládanou platformou. Nové PTZ kamery pracuj ...

Produkty

IBC 2019: SONY prichádza s novou 6K kamerou PXW-FX9 aj Cinema objektívom s Power Zoomom

17.09.2019 22:04

Spoločnosť Sony predstavila svoju prvú videokameru XDCAM s Full-Frame snímačom s rozlíšením 6K a systémom rýchleho hybridného automatického zaostrovania (AF) PXW-FX9. Na základe úspechu  kamier PXW-FS ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019