Image
6.9.2019 0 Comments

IFA 2019: Smartfón TCL PLEX s vynikajúcim displejom a 48 MPx fotoaparátom s nočným režimom

Spoločnosť TCL Communication na tlačovej konferencii v rámci veľtrhu IFA 2019 predstavila nový smartfón strednej triedy TCL PLEX. Už pri prvom pohľade na displej v náročných svetelných podmienkach veľtržnej haly ma zaujala kvalita displeja využívajúceho technológiu TCL NXTVISION. U vlajkových lodí za dvoj až troj násobok ceny TCL PLEX by to bola samozrejmosť ale za 329 € je to smartfón s vynikajúcim displejom tak čo sa týka podania farieb, či dynamiky kontrastu. Hrany fontov sú excelentne ostré. 

Smartfón s dedikovaným kontrolérom displeja zvládne vylepšovanie SDR videa na HDR v reálnom čase

Výrobca myslel aj na únavu zraku, preto TCL PLEX má režim adaptívneho prispôsobovania jasu a farebnej teploty podľa farby okolia. Má aj špecialny režim čítania, ktorý ponúka zážitok z čítania v papierovej podobe. Môžete si vybrať, pre ktoré aplikácie sa tento režim použije. Režim „Eye Comfort Mode“ redukuje únavu očí odstránením 66 percent škodlivého modrého svetla vyžarovaného z obrazovky. Smartfón má 6,53-palcový displej s FHD rozlíšením, procesor Qualcomm Snapdragon 675, 6 GB RAM, 128 GB úložného priestoru a grafiku Adreno 612. TCL PLEX podporuje funkciu rýchleho nabíjania Qualcomm, ktorá vám umožní nabiť batériu na polovicu kapacity za 32 minút.

Hlavný fotoaparát má 48MPx snímač od Sony. Super širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 16MPx má zorný uhol 123°  a smartfón má samostatnú videokameru so špičkovým 2MPx snímačom s veľkosťou pixelov 2,9μm.

Aj vďaka umelej inteligencii sú nočné zábery vynikajúce. Vo výstavnej hale bola aj tmavá komora, takže sa dala vidieť kvalita záberov pri veľmi slabom osvetlení. 

Super širokouhlý fotoaparát umožňuje používateľom zachytiť štvornásobok obsahu v jednom zábere, aby mohli v ľubovoľnom prostredí ukladať ďalšie podrobnosti do svojich obrázkov. Pre tých, ktorí dávajú prednosť spomaleniu, má TCL PLEX funkciu super spomalených záberov so snímacou frekvenciou 960 snímok/s, dokonca aj v nočných podmienkach. Inteligentné nahrávanie videa detekuje a sleduje pohybujúce sa objekty, automaticky približuje a stabilizuje snímanie, aby bol váš objekt vždy ostrý. Predná kamera s rozlíšením 24 MPx, umožňuje kombinovať štyri pixely do jedného za účelom lepších večerných a nočných záberov.

A ešte dostupnosť a cena...

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nová zrkadlovka D780 od Nikonu, profesionálne objektívy a kompakt Coolpix P950

08.01.2020 23:52

Zrkadlovku D780 so snímačom full frame Nikon prvý krát predstavil na veľtrhu CES a slovenskí fotografi a novinári sa s ňou mohli o deň neskôr zoznámiť aj v Bratislave. Novinka pre pokročilých amatérov ...

Produkty

Tretia generácia fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III pre profesionálnu športovú a prírodnú fotografiu

08.01.2020 00:10

Nový fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je vzhľadom na kadenciu záberov a rýchlosť zaostrovania a sledovania objektov určený predovšetkým pre profesionálnych fotografov fotiacich  šport a prírodu. Vid ...

Produkty

CES 2020: Predpremiéra smartfónov rady TCL 10 vrátane modelu s podporou 5G

07.01.2020 00:10

Spoločnosť TCL Communication predstavila na veľtrhu CES v predpremiére svoju novú produktovú rodinu smartfónov TCL 10, vrátane prvého telefónu tejto značky s podporou rýchlych 5G sietí, ktorý bude uve ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá