Image
6.9.2019 0 Comments

IFA 2019: Samsung elegantne vyriešil zakomponovanie televízorov The Serif a chladničiek Bespoke do bytového interiéru

Zakomponovať rozmerný spotrebič, prípadne televízor s veľkou uhlopriečkou displeja do bytových interiérov s moderným dizajnom je často tvrdý oriešok. Ľudia všetkých vekových kategórií si kupujú televízory s čo najväčšou obrazovkou. Pri sledovaní programov je to fajn, ale keď je televízor vypnutý, máte v byte veľkú tmavú plochu s viac, alebo menej reflexným povrchom. Stačí však na obrazovke zobraziť ten istý motív ako je na stene, na, alebo pri ktorej je televízor upevnený a veľký displej okamžite zapadne do dizajnu interiéru. Alebo si na obrazovke môžete zobrazovať umelecké diela. 

Dizajnéri Samsungu sa pohrali aj s televízormi, ktoré budú umiestnené nie pri stene, alebo zakomponované v nábytku, ale budú umiestnené na vhodnom mieste v interiéri, napríklad na stolíku. Aby taký televízor dobre vyzeral aj pri pohľade zboku, predstavil Samsung dizajnovú novinku The Serif. Ak vám to niečo pripomína, nemýlite sa. Sherif sa používa pre fonty, ktoré majú ozdobné pätky. Napríklad I má pätku v hornej aj dolnej časti. A presne tak vyzerajú aj televízory s dizajnom The Serif pri pohľade zboku. 

Aj v bytoch sa začína presadzovať koncepcia open-space, kde je rozhranie medzi kuchynskou a obývacou časťou často nerozpoznateľné.

Mnohí z vás vedia, že zakomponovať novú chladničku do kuchyne vyrobenej na mieru nie je vždy jednoduché. Tento problém sa snažia vyriešiť tvorcovia chladničiek BESPOKE s modulárnym dizajnom. Podarilo sa im dokonca vyriešiť dva problémy. Veľa rodín začína tak, že jeden z manželov alebo partnerov využíva spočiatku chladničku s objemom postačujúcim pre jednu osobu. Keď už tvoria pár, potrebujú väčšiu chladničku a keď prídu deti ešte väčšiu.

Inteligentná kuchyňa je aj o synergii. Keď sa niekto z rodiny chystá variť, tak displej Family Board na chladničke by mu mal ako prvé zobraziť recepty z potravín, ktoré budú exspirovať ako prvé. Možno sa necháte motivovať a potraviny, ktorým o pár dní hrozí exspirácia kreatívne spotrebujete. Nie je to len životný štýl, ktorý sa prispôsobuje technológiám, ale občas aj tvorcovia technológií odkukajú niečo užitočné hlavne od dynamických mladých ľudí. A tak si selfie fotky nerobia už len ľudia, ale aj chladnička si vie pomocou kamery odfotiť, čo má vo vnútri a záber buď poslať na smartfón, alebo ho pomocou umelej inteligencie sama analyzuje.

Pre užívateľov, ktorí požadujú od svojej kuchyne ešte viac, Samsung predstavil novú multifunkčnú parnú rúru s duálnou funkciou. Táto rúra sa môže pochváliť moderným dizajnom, ktorý zároveň vyniká flexibilitou pre rôzne spôsoby prípravy pokrmov. Rúra je usporiadaná vertikálne, je vybavená texturovanými povrchmi a ponúka nové užívateľské rozhranie, ktoré dizajnu dodáva na rafinovanosti.

Vďaka funkcii Dual Cook Steam je možné v rúre v jednom oddelení pripravovať pokrmy pomocou tepelnej konvekcie a súčasne v druhom používať na varenie paru.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

IBC 2019: Canon s novými fotoaparátmi, objektívmi aj profesionálnym monitorom

17.09.2019 23:52

Dvojicu nových fotoaparátov EOS 90D a EOS M6 Mark II predstavil Canon koncom augusta a na IBC sme si ich mohli po prvý krát pozrieť naživo. <iframe width="560" height="315" src="h ...

Produkty

IBC 2019: Panasonic oslavuje 10 rokov od uvedenia prvej PTZ kamery na trh

17.09.2019 23:09

Spoločnosť Panasonic si na tohoročnou IBC pripomína 10 výročie uvedenia prvej PTZ kamery na trh. V roku 1999 to bola klasická kamera s otočnou, diaľkovo ovládanou platformou. Nové PTZ kamery pracuj ...

Produkty

IBC 2019: SONY prichádza s novou 6K kamerou PXW-FX9 aj Cinema objektívom s Power Zoomom

17.09.2019 22:04

Spoločnosť Sony predstavila svoju prvú videokameru XDCAM s Full-Frame snímačom s rozlíšením 6K a systémom rýchleho hybridného automatického zaostrovania (AF) PXW-FX9. Na základe úspechu  kamier PXW-FS ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019