ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

IFA 2019: Panasonic predstavil koncept priehľadného OLED televízora

0

Spoločnosť Panasonic predstavila na výstave IFA 2019 koncept priehľadného OLED televízora ktorý bol prvý krát predvedený úž na tohoročnej najväčšej a najprestížnejšej výstave nábytku a životného štýlu na svete Salone del Mobile. Transparentný OLED displej pripomína sklenenú skrinku.

Sklenená tabuľa displeja je vsadená do dreveného rámu ktorý má z vnútra podsvietenie osvetľujúce pozadie za televízorom keď je v režime priehľadnosti. Regulácia priehľadnosti je meniteľná takže umožňuje vytvárať zaujímavé kompozície obrazu s pozadím.

Transparentný OLED je výsledkom koncepčného výskumného projektu spoločností Panasonic a Vitra. Displej OLED, ktorý navrhli škandinávsky dizajnér Daniel Rybakken a štúdio Panasonic Design Kyoto, pozostáva z materiálov ako drevo, kov a sklo.

Technologické komponenty sú dômyselne ukryté v drevenom ráme, ktorý slúži ako stojan pre zariadenie. Osvetlenie ktoré zvyšuje zážitok zo sledovania a okolitého prostredia, je tiež priamo a nenápadne umiestnené v ráme. Podľa informácií spoločnosti Panasonic by takýto produkt mohol prísť na trh už v roku 2020.

Spoločnosť Panasonic tiež oznámila že televízory OLED spoločnosti modelového radu 2019 budú vybavené kalibrovaným režimom Netflix.

Ide o režim zobrazenia, ktorý konfiguruje televízory rovnakým spôsobom, ako tvorcovia kalibrujú svoje monitory v postprodukcii, takže môžete na svojom TV vidieť obsah tak ako ho tvorca zamýšľal. Kalibrovaný režim Netflix sa vzťahuje na celý katalóg Netflix vrátane televíznych seriálov, dokumentárnych filmov, filmov a ďalších. Napríklad fanúšikovia Stranger Things môžu teraz zažiť jemné detaily Upside Down ako nikdy predtým. Medzi modely ktoré podporujú kalibrovaný režim Netflix patria Séria GZ2000, séria GZ1500, séria GZ1000 a séria GZ950.

Ďalšou z oznámených noviniek je podpora režimu Filmmaker Mode od roku 2020 na vybraných modeloch televízorov. Režim Filmmaker Mode znemožňuje niektoré typy spracovania obrazu televízorom ako napríklad vyhladenie pohybu, zaostrenie, redukciu šumu, nadmerné skenovanie atď pre lepšie zachovanie tvorivého zámeru. Okrem toho sa bude v rôznych televíznych značkách, ktoré ho podporujú, neustále označovať ako „Filmmaker Mode“.

Špecialitou predstavenou na výstave je prototyp profesionálneho 4K LCD panelu s ultra vysokým kontrastom označeného ako Megacon.

Panel používa unikátnu technológiu dvoch LCD panelov na sebe, pričom spodný panel je monochtomatický a vytvára point-to-point dimming filter ktorý dokáže riadiť lokálne stmievanie na úrovni jedného bodu.  

Panel vďaka tomu dokáže poskytnúť kontrastný pomer 1 000 000: 1 a pokrýva 99% farebného priestoru DCI-P3. Panel je určený predovšetkým pre profesionálne použitie v postprodukcii ako kalibrovaný kontrolný monitor.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať