Image
7.9.2019 0 Comments

IFA 2019: Nové výkonnejšie a úspornejšie ultrabooky a konvertibilné zariadenia Lenovo Yoga

Záver druhého novinárskeho dňa pred veľtrhom IFA v Berlíne patril spoločnosti Lenovo. Na podujatí Tech Life v Berlíne predstavili plejádu nových produktov z oblasti notebookov, mobilných zariadení a riešení pre inteligentnejšiu domácnosť. 

V oblasti notebookov a konvertibilných zariadení reagovali konštruktéri a dizajnéri nových modelov na hlavné požiadavky zákazníkov. Je to výpočtový a grafický výkon, kompaktnosť, výdrž na batériu a tri požiadavky týkajúce sa zobrazovania. zobrazovania – aby boli displeje jasnejšie, mali verné podanie farieb, čo najvyššie rozlíšenie a v rámci možností boli väčšie, čo by ale nemalo kolidovať s kompaktnosťou a mobilitou notebookov, ultrabookov a konvertibilných zariadení. Inak povedané displeje by mali mať čo najväčšiu zobrazovaciu plochu a čo najtenšie okraje. Výdrž na batériu sa u zariadení vyvíjaných v rámci projektu s kódovým označením Athena predstavených na IFA 2019 predĺžila o 10 a viac percent. U niektorých zariadení výdrž pri striedmom používaní atakuje hranicu 20 hodín.

Veľa používateľov si položilo logickú otázku, prečo by notebooky nemohli fungovať ako smartfóny a to v zmysle neustálej konektivity, fungovania procesov na pozadí v režime spánku a okamžitý nábeh po otvorení. A notebooky by taktiež mali poskytovať viac funkcionality v oblasti inteligentných hlasových asistentov.

Nasadenie umelej inteligencie

Nové modely Yoga využívajú možnosti umelej inteligencie, s cieľom predĺžiť výdrž batérie, zvýšiť rozlíšenie prehrávania videa, či zvýšiť účinnosť chladenia, ktoré je u ultratenkých zariadení kľúčové k dosiahnutiu vysokého výkonu. K pohodliu používateľa prispieva podpora niektorých funkcií, napríklad prijímanie e-mailov v režime spánku a okamžité prebudenie v prípade potreby. Na vybraných trhoch sú k dispozícii aj služby poskytované inteligentnou hlasovou asistentkou Amazon Alexa. Povely fungujú aj keď je počítač zamknutý či uspatý, stačí aby mal odklopený displej. Pri otvorenom zariadení Alexa odpovedá okamžite aj pri oslovení z druhého konca miestnosti Alexa funguje zatiaľ v angličtine a nemčine.

Umelú inteligenciu využívajú aj funkcie zo skupiny Q-Control (pomenovaný po klávesoch na prepínanie módov), ktoré majú potenciál dynamicky predĺžiť životnosť batérie počítača, ak je zapnutý režim inteligentného chladenia s podporou umelej inteligencie na monitorovanie teplotných atribútov zariadenia a lepšieho ovládania ventilátora.

Lenovo Yoga C940 je nový 14-palcový konvertibilný notebook 2-v-1 s celokovovým telom, perom s nabíjaním,

či podporou biometrickej autentifikácie systému Windows Hello. Používateľ môže aktivovať režimu inteligentného chladenia, ktorý automaticky prispôsobuje výkon a optimalizuje životnosť batérie až na 17, 5 hodiny pri FHD, prípadne do 10,5 hodiny pri UHD displeji.

Procesor 10. generácie Intel Core i7 dynamicky vylepšuje video obsah v prehrávači Windows Media Player.

Yoga C940 podporuje rýchlu Wi-Fi 6 a je vybavené Dolby Vision monitorom a novým otočným soundbarom s Dolby Atmos. 

 

Aj ultrabook Yoga S740 má procesor Intel Core 10. generácie. Umožňuje hands-free prihlásenie cez infračervenú kameru a senzor time-of-flight (TOF). S hmotnosťou 1,4 kg a ultra-štíhlym dizajnom s 18,1 mm v najhrubšom bode, ho so sebou hravo vezmete kamkoľvek. Voliteľný displej 4K VESA400 HDR s Dolby Vision9 obsahuje zvukový systém Dolby Atmos, voliteľnú grafickú kartu NVIDIA GeForce, aj vylepšený režim Eye Care, ktorý znižuje záťaž očí redukciou modrého svetla. Yoga S740 sa hodí pre celú rodinu, preto čoskoro príde s novým nastavením detského zámku, ktorý deťom pripomenie, aby obmedzili čas strávený za počítačom pri jednom sedení. Medzi ďalšie inteligentné funkcie patrí infračervená kamera, ktorá zaregistruje vašu neprítomnosť už po pár sekundách a okamžite vás odhlási. Ak pozeráte video a na chvíľu sa vzdialite, počítač intuitívne pozastaví prehrávanie a po vašom návrate ho automaticky spustí znovu. Počas videohovoru dokáže rozostriť pozadie, aby vás nezaskočila náhodná prítomnosť mačky či dieťaťa počas pracovného online stretnutia.

Celokovový Lenovo Yoga C740 je dostupný v 14-palcovej alebo 15-palcovej verzii v dvoch štýlových odtieňoch, Mica alebo Iron Grey.

Konvertibilné zariadenie s 13-palcovým displejom Lenovo Yoga C640 kombinuje výkon 10. generácie procesora Intel Core i7 s kompaktnou prenosnosťou elegantného zariadenia 2v1. Dodáva sa s voliteľne integrovaným ultrarýchlym 4G LTE. S voliteľnou Wi-Fi⁷ konektivitou je dostupná iba Wi-Fi sieť. Vďaka optimalizovanému výkonu procesora ponúka Yoga C640 až 20 hodín výdrže batérie. 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nová zrkadlovka D780 od Nikonu, profesionálne objektívy a kompakt Coolpix P950

08.01.2020 23:52

Zrkadlovku D780 so snímačom full frame Nikon prvý krát predstavil na veľtrhu CES a slovenskí fotografi a novinári sa s ňou mohli o deň neskôr zoznámiť aj v Bratislave. Novinka pre pokročilých amatérov ...

Produkty

Tretia generácia fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III pre profesionálnu športovú a prírodnú fotografiu

08.01.2020 00:10

Nový fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je vzhľadom na kadenciu záberov a rýchlosť zaostrovania a sledovania objektov určený predovšetkým pre profesionálnych fotografov fotiacich  šport a prírodu. Vid ...

Produkty

CES 2020: Predpremiéra smartfónov rady TCL 10 vrátane modelu s podporou 5G

07.01.2020 00:10

Spoločnosť TCL Communication predstavila na veľtrhu CES v predpremiére svoju novú produktovú rodinu smartfónov TCL 10, vrátane prvého telefónu tejto značky s podporou rýchlych 5G sietí, ktorý bude uve ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá