Image
7.9.2019 0 Comments

IFA 2019: Nové výkonnejšie a úspornejšie ultrabooky a konvertibilné zariadenia Lenovo Yoga

Záver druhého novinárskeho dňa pred veľtrhom IFA v Berlíne patril spoločnosti Lenovo. Na podujatí Tech Life v Berlíne predstavili plejádu nových produktov z oblasti notebookov, mobilných zariadení a riešení pre inteligentnejšiu domácnosť. 

V oblasti notebookov a konvertibilných zariadení reagovali konštruktéri a dizajnéri nových modelov na hlavné požiadavky zákazníkov. Je to výpočtový a grafický výkon, kompaktnosť, výdrž na batériu a tri požiadavky týkajúce sa zobrazovania. zobrazovania – aby boli displeje jasnejšie, mali verné podanie farieb, čo najvyššie rozlíšenie a v rámci možností boli väčšie, čo by ale nemalo kolidovať s kompaktnosťou a mobilitou notebookov, ultrabookov a konvertibilných zariadení. Inak povedané displeje by mali mať čo najväčšiu zobrazovaciu plochu a čo najtenšie okraje. Výdrž na batériu sa u zariadení vyvíjaných v rámci projektu s kódovým označením Athena predstavených na IFA 2019 predĺžila o 10 a viac percent. U niektorých zariadení výdrž pri striedmom používaní atakuje hranicu 20 hodín.

Veľa používateľov si položilo logickú otázku, prečo by notebooky nemohli fungovať ako smartfóny a to v zmysle neustálej konektivity, fungovania procesov na pozadí v režime spánku a okamžitý nábeh po otvorení. A notebooky by taktiež mali poskytovať viac funkcionality v oblasti inteligentných hlasových asistentov.

Nasadenie umelej inteligencie

Nové modely Yoga využívajú možnosti umelej inteligencie, s cieľom predĺžiť výdrž batérie, zvýšiť rozlíšenie prehrávania videa, či zvýšiť účinnosť chladenia, ktoré je u ultratenkých zariadení kľúčové k dosiahnutiu vysokého výkonu. K pohodliu používateľa prispieva podpora niektorých funkcií, napríklad prijímanie e-mailov v režime spánku a okamžité prebudenie v prípade potreby. Na vybraných trhoch sú k dispozícii aj služby poskytované inteligentnou hlasovou asistentkou Amazon Alexa. Povely fungujú aj keď je počítač zamknutý či uspatý, stačí aby mal odklopený displej. Pri otvorenom zariadení Alexa odpovedá okamžite aj pri oslovení z druhého konca miestnosti Alexa funguje zatiaľ v angličtine a nemčine.

Umelú inteligenciu využívajú aj funkcie zo skupiny Q-Control (pomenovaný po klávesoch na prepínanie módov), ktoré majú potenciál dynamicky predĺžiť životnosť batérie počítača, ak je zapnutý režim inteligentného chladenia s podporou umelej inteligencie na monitorovanie teplotných atribútov zariadenia a lepšieho ovládania ventilátora.

Lenovo Yoga C940 je nový 14-palcový konvertibilný notebook 2-v-1 s celokovovým telom, perom s nabíjaním,

či podporou biometrickej autentifikácie systému Windows Hello. Používateľ môže aktivovať režimu inteligentného chladenia, ktorý automaticky prispôsobuje výkon a optimalizuje životnosť batérie až na 17, 5 hodiny pri FHD, prípadne do 10,5 hodiny pri UHD displeji.

Procesor 10. generácie Intel Core i7 dynamicky vylepšuje video obsah v prehrávači Windows Media Player.

Yoga C940 podporuje rýchlu Wi-Fi 6 a je vybavené Dolby Vision monitorom a novým otočným soundbarom s Dolby Atmos. 

 

Aj ultrabook Yoga S740 má procesor Intel Core 10. generácie. Umožňuje hands-free prihlásenie cez infračervenú kameru a senzor time-of-flight (TOF). S hmotnosťou 1,4 kg a ultra-štíhlym dizajnom s 18,1 mm v najhrubšom bode, ho so sebou hravo vezmete kamkoľvek. Voliteľný displej 4K VESA400 HDR s Dolby Vision9 obsahuje zvukový systém Dolby Atmos, voliteľnú grafickú kartu NVIDIA GeForce, aj vylepšený režim Eye Care, ktorý znižuje záťaž očí redukciou modrého svetla. Yoga S740 sa hodí pre celú rodinu, preto čoskoro príde s novým nastavením detského zámku, ktorý deťom pripomenie, aby obmedzili čas strávený za počítačom pri jednom sedení. Medzi ďalšie inteligentné funkcie patrí infračervená kamera, ktorá zaregistruje vašu neprítomnosť už po pár sekundách a okamžite vás odhlási. Ak pozeráte video a na chvíľu sa vzdialite, počítač intuitívne pozastaví prehrávanie a po vašom návrate ho automaticky spustí znovu. Počas videohovoru dokáže rozostriť pozadie, aby vás nezaskočila náhodná prítomnosť mačky či dieťaťa počas pracovného online stretnutia.

Celokovový Lenovo Yoga C740 je dostupný v 14-palcovej alebo 15-palcovej verzii v dvoch štýlových odtieňoch, Mica alebo Iron Grey.

Konvertibilné zariadenie s 13-palcovým displejom Lenovo Yoga C640 kombinuje výkon 10. generácie procesora Intel Core i7 s kompaktnou prenosnosťou elegantného zariadenia 2v1. Dodáva sa s voliteľne integrovaným ultrarýchlym 4G LTE. S voliteľnou Wi-Fi⁷ konektivitou je dostupná iba Wi-Fi sieť. Vďaka optimalizovanému výkonu procesora ponúka Yoga C640 až 20 hodín výdrže batérie. 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

IBC 2019: Canon s novými fotoaparátmi, objektívmi aj profesionálnym monitorom

17.09.2019 23:52

Dvojicu nových fotoaparátov EOS 90D a EOS M6 Mark II predstavil Canon koncom augusta a na IBC sme si ich mohli po prvý krát pozrieť naživo. <iframe width="560" height="315" src="h ...

Produkty

IBC 2019: Panasonic oslavuje 10 rokov od uvedenia prvej PTZ kamery na trh

17.09.2019 23:09

Spoločnosť Panasonic si na tohoročnou IBC pripomína 10 výročie uvedenia prvej PTZ kamery na trh. V roku 1999 to bola klasická kamera s otočnou, diaľkovo ovládanou platformou. Nové PTZ kamery pracuj ...

Produkty

IBC 2019: SONY prichádza s novou 6K kamerou PXW-FX9 aj Cinema objektívom s Power Zoomom

17.09.2019 22:04

Spoločnosť Sony predstavila svoju prvú videokameru XDCAM s Full-Frame snímačom s rozlíšením 6K a systémom rýchleho hybridného automatického zaostrovania (AF) PXW-FX9. Na základe úspechu  kamier PXW-FS ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019