IFA 2019: Spotrebiče Samsung na čistenie odevov aj vzduchu v domácnosti

0

Súčasný životný štýl a to nielen mestský má rôzne špecifiká vrátane nepriaznivých, akými sú znečistené oblečenie, znečistené ovzdušie a prašnosť. Zariadenie AirDresser, ktoré sa rozmermi aj dizajnom dá zakomponovať do šatníka dokáže  každodenne osviežiť a obnoviť oblečenie.

AirDresser osviežuje oblečenie pomocou systémov Jet Air a Air Hangers. Pomocou intenzívnych prúdov vzduchu uvoľňuje a odstraňuje zachytený prach, a to aj zvnútra tkaniny. Funkcia Jet Steam jemne dezinfikuje odevy a zbavuje ich baktérií, zatiaľ čo systém Heatpump Drying sa o oblečenie jemne stará sušením pri nízkej teplote, čím zamedzuje prípadnému zrazeniu sa a poškodeniu odevu. AirDresser je taktiež vybavený deodorizačným filtrom, ktorý zachytáva a odstraňuje pachy a zároveň zabraňuje ich hromadeniu vo vnútri prístroja. Má prachový filter, ktorý udržiava vnútro komory v čistote zachytávaním prachu poletujúceho vo vzduchu. AirDresser predstavuje novú kategóriu spotrebičov pre starostlivosť o odevy. Osviežuje a dezinfikuje oblečenie pomocou intenzívnych prúdov vzduchu a pary, čo spotrebiteľom umožňuje znovu nosiť oblečenie bez toho, aby ho museli prať, a pomáha im predĺžiť životnosť chúlostivých materiálov

K pohodliu bývania a hlavne k zdravému životnému štýlu môže prispieť domáca čistička vzduchu. Samsung Cube AX9500 so systémom Wind-Free, takže nevytvára prievan ani nevydáva hlasné zvuky. Účinné čistenie vzduchu zabezpečuje  trojvrstvový systém čistenia, ktorý vzduch zároveň čistí a zbavuje pachov. Prvý stupeň čistenia zabezpečuje umývateľný predfilter, ktorý zachytáva väčšie prachové častice tvorené peľom či časticami, ktoré sa uvoľňujú zo srsti domácich miláčikov. Filter z aktívneho uhlia pre zachytávanie pachov zo vzduchu vychytáva potenciálne nebezpečné plyny, ako je formaldehyd, toluén, etylbenzén a styrén . Nakoniec nastúpi ultrajemný prachový filter, ktorý je schopný zachytiť až 99,97 % prachových častíc s veľkosťou 0,3 µm.  

Prístroj sa vyznačuje modulárnym dizajnom v tvare kocky a moderným vzhľadom, ktorý sa vhodne dopĺňa s poskytovaným výkonom a možnosťami užívateľského nastavenia. Pretože je prístroj v tvare kocky modulárny, je možné na seba jednoducho naskladať dva kusy, z ktorých je každý vybavený vlastným dokom – každý z prístrojov tak môže podľa nastavení vypúšťať čistý vzduch iným smerom. Prístroje Cube je možné použiť ako spárované v jednej miestnosti, a zabezpečiť tak väčší čistiaci výkon, alebo ich je možné použiť samostatne pre čistenie vzduchu v dvoch miestnostiach súčasne. Po spárovaní umožňuje bezproblémové pripojenie Bluetooth užívateľom ovládať oba prístroje ako jeden. 

Akumulátorový vysávač POWERstick Jet vyniká sacím výkonom 200 W. Alergici ocenia 5-vrstvový filtračný systém HEPA schopný zachytiť až  99,999 %  prachových častíc a alergénov a bráni ich úniku späť do ovzdušia výfukovým otvorom vysávača. V prvej fáze filtračného procesu oddelí hlavný cyklónový odlučovač veľké prachové častice, ktoré sa následne zachytia v ďalšom filtri s kovovou mriežkou. Druhý cyklónový odlučovač Jet Cyclone je v kombinácii s umývateľným mikrofiltrom určený na zachytenie jemnejších prachových častíc. A konečne ultrajemný filter zachytáva prachové častice s veľkosťou 0,3–10 µm . Všetky súčasti a filtre sú umývateľné, takže je možné prístroj udržiavať v hygienicky čistom stave. Vysávač sa dodáva s vyberateľnou veľkokapacitnou batériou, čo znamená, že batériu môžete vymeniť za náhradnú , a vysávať tak dvakrát dlhšie.

A ešte jedna vec... O prípadnej dostupnosti týchto produktov na Slovensku ešte nebolo rozhodnuté.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Air Dresser Samsung POWERstick čistička vzduchu cube

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať