Image
7.9.2019 0 Comments

IFA 2019: 8K TV Samsung od 55“ aj 213“ the Wall

Samsung si na tohoročnú IFA 2019 tradične priniesol celé portfólio svojich QLED televízorov a bolo na čo pozerať.

Predaj televízorov QLED vzrástol od minuloročného uvedenia 8K modelov o 200 % a v prvej polovici tohto roka sa celosvetovo predalo viac než dva milióny prístrojov, čo len potvrdzuje hlad spotrebiteľov po vysoko kvalitných televízoroch s veľkou obrazovkou. Samsung vo svojom rade 8K televízorov s uhlopriečkami 65, 75, 82 a 85 palcov pridáva aj nový s uhlopriečkou 55“ ktorý má prispieť k vyššiemu rozšíreniu tohto formátu.

V obrovskej expozícii Samsungu si návštevníci mohli pozrieť všetky 8K modely tohto výrobcu. 55-palcová QLED 8K TV bude celosvetovo uvedená do predaja v septembri. Týmto výrobca reaguje  dopyt zákazníkov po možnosti väčšieho výberu a ponúka im televízory s rôznymi veľkosťami obrazovky, ktoré vyjdú v ústrety potrebám každej domácnosti. Nový 55-palcový model ponúka rovnaké výhody radu QLED 8K TV vrátane vynikajúcej kvality obrazu, 100% pokrytie farebného priestoru DCI-P3 a prevzorkovanie obrazu do vyššieho rozlíšenia s využitím umelej inteligencie. Či už užívateľ sleduje obsah prostredníctvom streamingovej služby, set-top boxu, HDMI, USB alebo dokonca mobilného zrkadlenia, Quantum Processor 8K je schopný rozpoznať a prevzorkovať obsah v nižšom rozlíšení do rozlíšenia 8K.

Súčasťou expozície bola aj jedinečná technológia micro LED ktorú Samsung predstavil už v minulom roku. Tento krát bola predvádzaná v dvoch komerčných vyhotoveniach. The Wall for Business pre profesionálne použitie s uhlopriečkou až 219“ a The Wall for Luxury Living  pre domáce použitie s uhlopriečkou 146“. Micro LED je impozantnou technológiou ktorá využíva na zobrazenie matricu miniatúrnych LED diód.

Vyznačuje sa vynikajúcim podaním farieb a vysokou svietivosťou. Systém The Wall využíva modulárnu koncepciu ktorá umožňuje z menších modulov poskladať zobrazovaciu plochu rôznych tvarov , aj s pomerom strán 4:3,16:9, 21:9 aj iných do rozlíšenia 8K.

Zobrazovač je bez rámiku, a využíva špecializovanú povrchovú vrstvu Black Seal na potlačenie odrazov. O pohon sa stará procesor Quantum Processor Flex s technológiou Quantum HDR. Zobrazovač pracuje s frekvenciou až 120 Hz a podporuje pokročilý AI Upscaling známy z 8K modelov.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nová zrkadlovka D780 od Nikonu, profesionálne objektívy a kompakt Coolpix P950

08.01.2020 23:52

Zrkadlovku D780 so snímačom full frame Nikon prvý krát predstavil na veľtrhu CES a slovenskí fotografi a novinári sa s ňou mohli o deň neskôr zoznámiť aj v Bratislave. Novinka pre pokročilých amatérov ...

Produkty

Tretia generácia fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III pre profesionálnu športovú a prírodnú fotografiu

08.01.2020 00:10

Nový fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je vzhľadom na kadenciu záberov a rýchlosť zaostrovania a sledovania objektov určený predovšetkým pre profesionálnych fotografov fotiacich  šport a prírodu. Vid ...

Produkty

CES 2020: Predpremiéra smartfónov rady TCL 10 vrátane modelu s podporou 5G

07.01.2020 00:10

Spoločnosť TCL Communication predstavila na veľtrhu CES v predpremiére svoju novú produktovú rodinu smartfónov TCL 10, vrátane prvého telefónu tejto značky s podporou rýchlych 5G sietí, ktorý bude uve ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá