Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

IFA 2019: LG v znamení 8K OLED aj Dual-Screen smartfónu

0

Vstup do stánku LG bol už tradične prehliadkou technológie OLED panelov. Aktuálna inštalácia prezentovala obrovskú plochu zloženú z ohybných OLED panelov.

Vo vnútri nás privítala pôsobivá prezentácia, v minulom roku predstaveného, prvého televízora s rolovateľným displejom na svete  LG Signature Series OLED TV R s uhlopriečkou 65“.

Televízor mal plánovaný príchod na trh na koniec roku 2019, bohužiaľ sme sa dozvedeli že termín sa zatiaľ posúva na neurčito. Z neoficiálnych informácii sme sa dozvedeli že by to mohlo byť v priebehu budúceho roku, avšak zatiaľ iba na Kórejskom trhu. Na ďalšie trhy pevný dátum zatiaľ nie je určený.

To že LG patrí v oblasti zobrazovačov k jedným z lídrov na trhu potvrdilo aj predvedenie prvého televízora s OLED zobrazovačom s rozlíšením 8K  na svete.

Televízor ponúka uhlopriečku až 88“ a je tak zároveň najväčším 8K OLED televízorom. Novinkou boli tiež 8K LCD televízory s Nano Cell technológiou obrazu. 

Ako vidieť, výrobcovia vrátane LG sa intenzívne pripravujú na budúci rok 2020 kedy má vysielanie Olympijských hier v Tokiu prebiehať práve v 8K rozlíšení.

Spoločnosť LG v minulom roku uviedla smartfón V50 ktorý mal možnosť pripojenia druhého displeja. Tentoraz prichádza s vylepšenou verziu avšak už s označením LG G8X ThinQ.

Novinka ponúka aj druhý displej OLED s uhlopriečkou 6,3“ a rozlíšením Quad HD, zlepšila sa konštrukcia pántu , ponúka dvojicu kamier vzadu a na prednej strane malý prídavný displej na zobrazenie času a notifikácií.

Hardvérová konfigurácia zodpovedá súčasnej vlajkovej lodi. K dispozícii je 8 GB RAM, 256 GB úložného priestoru, bezdrôtové nabíjanie veľkej, 4000 mAh batérie. Na zadnej strane nájdete tiež dva fotoaparáty: hlavný 12-megapixelový so svetelnosťou f / 1,8 a sekundárny 13-megapixelový pre ultraširoké zábery.

Dostupnosť je plánovaná na koniec tohto roku, cenu zatiaľ výrobca neprezradil.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať