Image
8.9.2019 0 Comments

IFA 2019: LG v znamení 8K OLED aj Dual-Screen smartfónu

Vstup do stánku LG bol už tradične prehliadkou technológie OLED panelov. Aktuálna inštalácia prezentovala obrovskú plochu zloženú z ohybných OLED panelov.

Vo vnútri nás privítala pôsobivá prezentácia, v minulom roku predstaveného, prvého televízora s rolovateľným displejom na svete  LG Signature Series OLED TV R s uhlopriečkou 65“.

Televízor mal plánovaný príchod na trh na koniec roku 2019, bohužiaľ sme sa dozvedeli že termín sa zatiaľ posúva na neurčito. Z neoficiálnych informácii sme sa dozvedeli že by to mohlo byť v priebehu budúceho roku, avšak zatiaľ iba na Kórejskom trhu. Na ďalšie trhy pevný dátum zatiaľ nie je určený.

To že LG patrí v oblasti zobrazovačov k jedným z lídrov na trhu potvrdilo aj predvedenie prvého televízora s OLED zobrazovačom s rozlíšením 8K  na svete.

Televízor ponúka uhlopriečku až 88“ a je tak zároveň najväčším 8K OLED televízorom. Novinkou boli tiež 8K LCD televízory s Nano Cell technológiou obrazu. 

Ako vidieť, výrobcovia vrátane LG sa intenzívne pripravujú na budúci rok 2020 kedy má vysielanie Olympijských hier v Tokiu prebiehať práve v 8K rozlíšení.

Spoločnosť LG v minulom roku uviedla smartfón V50 ktorý mal možnosť pripojenia druhého displeja. Tentoraz prichádza s vylepšenou verziu avšak už s označením LG G8X ThinQ.

Novinka ponúka aj druhý displej OLED s uhlopriečkou 6,3“ a rozlíšením Quad HD, zlepšila sa konštrukcia pántu , ponúka dvojicu kamier vzadu a na prednej strane malý prídavný displej na zobrazenie času a notifikácií.

Hardvérová konfigurácia zodpovedá súčasnej vlajkovej lodi. K dispozícii je 8 GB RAM, 256 GB úložného priestoru, bezdrôtové nabíjanie veľkej, 4000 mAh batérie. Na zadnej strane nájdete tiež dva fotoaparáty: hlavný 12-megapixelový so svetelnosťou f / 1,8 a sekundárny 13-megapixelový pre ultraširoké zábery.

Dostupnosť je plánovaná na koniec tohto roku, cenu zatiaľ výrobca neprezradil.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

ASUS nám ukázal Mothership. Elitný notebook s výhodami stolného počítača za 6199 EUR

11.11.2019 07:15

V príjemnom prostredí brnenskej reštaurácie ASUS organizoval akciu s cieľom priblížiť zástupcom slovenských a  českých masmédií zariadene nazvané Mothership. Všetka pozornosť bola venovaná na tento je ...

Produkty

Samsung predstavil nový robotický vysávač 2v1

07.11.2019 20:37

Spoločnosť Samsung prichádza na slovenský trh s najnovším modelom PowerBot VR05R5050WK ktorý naraz vysáva aj umýva. Novinka je určená na vysávanie tvrdých podláh, kobercov a zároveň je doplnená o funk ...

Produkty 1

Greenway predstavuje nové služby, roaming aj nový cenník

07.11.2019 19:46

Spoločnosť Greenway je v rámci Slovenska pionierom v oblasti výstavby infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Sieť rýchlonabíjacích staníc začala budovať v roku 2016 a v súčasnosti prevádz ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá