Image
2.9.2018 0 Comments

IFA 2018 – SONY: Vodotesné slúchadlá, superrýchle SD karty aj nová XPERIA XZ3

Spoločnosť SONY si na veľtrh priniesla množstvo noviniek a oznámila dostupnosť svojich špičkových modelov televízorov AF9 OLED a ZF9 LCD 4K HDR z radu Master na európskom trhu.

Obidva modely, AF9 i ZF9, z MASTER Series sú vybavené novo vyvinutým obrazovým procesorom X1 Ultimate. Ten dokáže inteligentne detegovať a analyzovať každý objekt v zábere pomocou novej technológie Object-based Super Resolution, která zabezepečí výnimočnú presnosť a detaily. Zásadného prepracovania sa dočkal aj objektovo orientovaný HDR remaster, ktorý teraz umožňuje remasterovanie každého objektu zvlášť. Sony v súčasnosti spolupracuje so spoločnosťou Netflix a vďaka tomu majú modely MASTER Series režim „Netflix Calibrated Mode”. Táto unikátna funkcia bola vyvinutá, aby prinášala rovnakú kvalitu obrazu ako vo filmovom štúdiu.

OLED model AF9 je dodávaný s uhlopiečkami 55“ a 65“. Je vybavený obrazovým procesorom X1™ Ultimate. Acoustic Surface Audio+™ vytvára bohaté zvukové pole vďaka trom aktivačným bodom a dvom subwooferom, ktoré sú pootočené nabok. Podporuje profesionálnu kalibráciu CalMAN a HDR formáty HDR10, Dolby Vision™, HLG.

4K HDR LCD model ZF 9 bude dodávaný v uhlopriečkach 65“ a 75“.

Ešte pred veľtrhom IFA 2018 spoločnosť Sony predstavila horúcu novinku na poli pamäťových médií sériu UHS-II SD kariet SF-G TOUGH specification. Tento nový rad kombinuje najvyššiu rýchlosť čítania a zápisu na svete s extrémne odolným prevedením, ktoré je rezistentné voči ohnutiu pôsobením sily 180 N a proti pádu z výšky až päť metrov. Karty spĺňajú certifikáciu IP68 pre odolnosť voči vode a prachu. Dosahujú rekordnú rýchlosť zápisu 299 MB/s a čítania 300 MB/s.  Séria pamäťových kariet SF-G TOUGH bude dostupná vo verziách 32 GB, 64 GB a 128 GB. Predaj bude v Európe zahájený od októbra 2018.

V oblasti audia boli predstavené viaceré novinky. Bezdrôtové športové slúchadlá do uší WF-SP900 poskytnú 3 hodiny prevádzky pričom v prenosnom púzdre ich nabijete 3 krát. Slúchadlá sú vodotesné a prachotesné s certifikáciou IP68 a odolajú aj slanej vode. Pre vodné aktivity je potrebné použiť koncovky určené na plávanie, ktoré sú dodávané v štyroch veľkostiach. Ovládať ich možno poklepaním alebo tlačidlami. Pre jednoduché párovanie sú vybavené NFC. Vďaka 4GB vstavanej pamäti ich možno používať aj samostatne.

Slúchadlá WH-1000XM3 sú najnovším v obľúbenej sérii 1000X od Sony. Ide o circumaurálne slúchadlá s hlavovým mostom ktoré stavajú na kvalite svojho predchodcu WH-1000XM2, a pridávajú viacero vylepšení, vrátane lepšieho výkonu pri odstraňovaní okolitého hluku. Slúchadlá 1000XM3 stavajú na novo vyvinutom HD procesore pre odstránenie okolitého hluku QN1, ktorý má takmer štvornásobne vyšší výkon ako predchádzajúci procesor. Nielenže dokáže tento novo vyvinutý komponent potlačiť hluk spôsobený dopravou ako jeho predchodca, ale eliminuje aj bežné každodenné ruchy, napríklad zvuky ulice či ľudské hlasy. Slúchadlá sú taktiež vybavené technológiou Dual Noise Sensor, ktorá zachytáva zvuky okolia duálnymi mikrofónmi, a následne posiela zvukové dáta do procesoru, ktorý hluk eliminuje.

Pre použitie pri cestách lietadlom sú vybavené funkciou optimalizácie atmosférického tlaku (Atmospheric Pressure Optimizing), ktorá umožňuje, aby sa výkon odstránenia okolitého hluku prispôsobil vysokej nadmorskej výške. Využíva na to senzory, ktoré snímajú tlak vzduchu a v závislosti na ňom potom optimalizujú odstránenie okolitého hluku. Funkcia rozpoznania aktivity Adaptive Sound Control identifikuje, v akej situácii sa nachádzate a vyberá medzi troma automatickými režimami: pri chôdzi počujete spoločne s hudbou všetky zvuky z okolia, pri čakaní počujete okrem hudby tiež to, keď na vás niekto prehovorí. Alebo pri cestovaní vlakom či autobusom sa môžete ponoriť do počúvania hudby. Okrem toho, že s aktivovaným odstránením šumu a BLUETOOTH pripojením ponúkajú 30 hodinovú výdrž batérie, disponujú aj rýchlym nabíjaním Quick Charging, ktorá zaistí päť hodín bezdrôtového prehrávania po desiatich minútach nabíjania, prostredníctvom portu USB - C. Slúchadlá WH-1000XM3 budú dostupné od jesene 2018.

Vo svojej exkluzívnej rade Signature Series predstavila spoločnosť SONY intraaurálne slúchadlá IER-Z1R a digitálny audio prehrávač DMP-Z1. Slúchadlá IER-Z1R sú vybavené HD hybridným systémom meničov, ktorý sa skladá z troch novo vyvinutých reproduktorov Sony. Na konštrukciu 5mm dynamického meniča bola použitá novo vyvinutá hliníkom potiahnutá LCP membrána (s polymérom z tekutých kryštálov) a externý magnetický obvod, ktorý umožňuje ideálnu frekvenčnú odozvu dosahujúcu až 100 kHz. Membrána 12mm dynamického meniča má kupolku z horčíkovej zliatiny, ktorá je ľahká, ale napriek tomu pevná. Okraj kupolky je vytvorený z hliníkom pokovovaného polyméru z tekutých kryštálov, ktorý zaisťuje pružnosť pre optimálnu reprodukciu basov a vysoký interný rozptyl. Kombinácia týchto materiálov funguje v súlade a prináša poslucháčovi jemné detaily a krištáľovo čistý zvuk. Membrána BA jednotky pre reprodukciu zvukov s vysokou frekvenciou je vyrobená z horčíkovej zliatiny. V kombinácii s novo vyvinutou kmitavou cievkou z postriebrenej medi s pozlátenými terminálmi dokáže BA jednotka verne reprodukovať zvuk, vrátane tých  najjemnejších signálov. Na výrobu kábla, ktorý je súčasťou balenia, bola použitá postriebrená bezkyslíkatá meď (OFC). Tieto luxusné slúchadlá sa môžu ďalej pochváliť vonkajším krytom zo zirkónovej zliatiny, ktorá zvyšuje ich pevnosť, odolnosť proti korózii a trvanlivosť. Vonkajší kryt modelu IER-Z1R zdobí elegantný „perličkový“ vzor, vďaka ktorému tieto slúchadlá na prvý pohľad rozoznáte.

Hudobný prehrávač DMP-Z1 kombinuje vysokú kvalitu zvuku, prémiový dizajn a zdokonalenú ovládateľnosť. Ide o prémiový hudobný prehrávač, ktorý prináša špičkovú kvalitu zvuku neprenosných zosilňovačov slúchadiel, kamkoľvek si budete priať. DMP-Z1 prináša prehrávanie audia vo vysokom rozlíšení (až po natívne DSD 11,2 MHz/PCM 384 kHz/32 bit) a s impedanciou približne 1500 mW (16 Ω) pre pôžitok z počúvania. Prehrávač má analógový otočný ovládač hlasitosti upravený pre Sony, ktorý je pokovovaný meďou, a následne pozlátený. Popodporuje hlasitosť štyrmi oddelenými kanálmi pre signál (L+ / L- / R+ / R-). Zabezpečuje tak čistotu signálu a stará sa o to, aby DMP-1 reprodukoval transparentné a čisté vokály, maximalizuje výkon čipu DAS tým, že zachováva všetky zdrojové informácie audia, dokonca aj pri nízkej hlasitosti. Model DMP-Z1 disponuje duálnym DAC a analógovým zosilňovačom, ktorý zaistí vysokú impedanciu slúchadiel a špičkovú kvalitu zvuku. Je vybavený DAC čipom AK4497EQ od Asahi Kasei Microdevices, celosvetovo oceňovaným DAC IC a čipom zosilňovača TI TPA6120A2, ktorý je vo svojej kategórii tiež svetovou špičkou. DMP-Z1 má nezávislý systém napájania, ktorý využíva celkovo päť akumulátorov a zabezpečuje tak nezávislé a stabilné napájanie pre digitálny a analógový blok. Vo výbave je duálny slot pre mikro SD karty, 256 GB internej pamäti, pripojenie cez USB – C a BLUETOOTH. Model IER-Z1R bude dostupný vo vybraných európskych krajinách v priebehu zimy 2018.

Z mobilných zariadení bol na tlačovej konferencii predstavený najnovší prírastok medzi vlajkovými loďami výrobcu, Xperia XZ3. Tá je prvým prístrojom od Sony s OLED displejom.

Ten má uhlopriečku 6“, rozlíšenie 2880x1440 bodov, pomer strán 18:9 a podporuje zobrazenie HDR.

Zadná kamera je jednočipová s rozlíšením 19 Mpx a 1 /2,3“ snímačom EXMOR RS a optikou 25 mm f2.0. Podporuje natáčanie 4K HDR, aj Super Slow Motion videí s 960 sn./s a je vybavená 5 osovou stabilizáciou obrazu. Fotoaparát umožňuje rýchle fotenie zdvihnutím telefómnu.

Predná kamera má 13 Mpx snímač Exmor RS s veľkosťou 1 /3,06“. Zvuková časť podporuje prehrávanie Hi-res audia, nahrávanie stereo zvuku aj prenos cez Bluetooth protokolom aptX HD audio. Batéria má kapacitu 3330 mAh.

Prístroj podporuje rýchlonabíjanie a je vybavený firemnými technológiami Smart Stamina, Qnovo, aj bezdrôtovým nabíjaním Qi. O pohon sa stará najnovší Snapdragon 845, 4GB RAM a 64 internej UFS pamäti. Podporované sú micro SD karty do veľkosti 400 GB. Operačným systémom je najnovší Android 9 Pie.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

17.07.2019 00:00

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia ...

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

Produkty

iRobot prichádza s novým robotickým vysávačom aj mopom

30.06.2019 01:08

Spoločnosť iRobot uvádza na trh ďalšie robotické novinky. Robotický vysávač Roomba S9+ a mop Braava jet m6 patria k najnovšej generácii upratovacích robotov a zjednocuje ich technológia iRobot Imprint ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá