Image
1.9.2018 0 Comments

IFA 2018 – Philips: Nový OLED TV a profesionálne monitory

Spoločnosť Philips oznámila na veľtrhu IFA 2018 svoju novú vlajkovú loď, OLED televízor Philips 65OLED903. V expozícii sme ho mohli vidieť aj s modelom OLED 803 ktorý bol oznámený už začiatkom roku a s ktorým novinka zdieľa väčšinu základných parametrov.  


Novinka kombinuje ultra tenký rám s lesknou kovovou povrchovou úpravou a pár úzkych nožičiek, ktoré sú pri pohľade spredu takmer neviditeľné. Ako je u výrobcu dobrým zvykom, vo výbave je troj stranný Ambilight ktorý zabezpečuje dynamické podsvietenie pozadia za televízorom, čím opticky zväčšuje plochu obrazu a pri sledovaní v noci odľahčuje od únavy zraku. Televízor používa novú generáciu OLED panela s rozlíšením Ultra HD 4K s uhlopriečkou 65“ s vylepšenou antireflexnou vrstvou a o spracovanie obrazu sa stará už druhá generácia špičkového procesora P5 z dielne Philips.

 Jeho názov pochádza z toho že jeho činnosť je postavená na piatich pilieroch tvoriacich podľa Philipsu kvalitu obrazu: kontrast, farba, detekcia zdroja, pohyb a ostrosť. Tie kombinuje do série 26 rôznych krokov spracovania. Philips OLED 903 používa operačný systém Android TV vo verzii Nougat. O jeho pohon sa stará výkonný 4 jadrový procesor s o 16 GB RAM.  

Podpora formátov s vysokým dynamickým rozsahom zahŕňa HDR10, HLG a HDR10 +, ale nie Dolby Vision. Napriek tomu, že je televízor veľmi tenký ako väčšina OLED zobrazovačov, sľubuje výrobca, lepší zvuk ako väčšina televízorov vďaka soundbaru pripevnenému na jeho spodnom okraji.

Nejde však iba o nejaký obyčajný soundbar, tento je prvým plodom nového partnerstva Philips s britskou High-endovou značkou Bowers & Wilkins. Zvukový diel pracuje v konfigurácii 2.1 s výkonom 50W a je kompatibilný s priestorovými zkukovými formátmi Dolby Digital, Dolby Digital+, Dolby Atmos, DTS-HD aj DTS Studio Sound II. Cena novinky bude asi 3499 eur, dostupnosť zatiaľ výrobca neoznámil.,

Okrem Ambilight televízorov sme na stánku mohli vidieť aj nový produktový rad monitorov z ktorých niektoré boli predstavené už skôr v tomto roku.

Nové monitory sú už všetky vybavené USB-C dokovaním, takže pomocou jedného kábla umožňujú pripojenie celého radu zariadení vrátane napájania. Podrobnejšie sa o celej rade dozviete v priloženom videu.

Nás najviac zaujala horúca novinka z profesionálnej rady, 49“ ultra širokouhlý monitor. Ultra širokouhlý v tomto prípade naberá nový význam. Displej monitoru má totiž rozlíšenie až 5120 x 1440 bodov a pomer strán 32:9.

Vďaka veľkému rozlíšeniu možno na ploche zobraziť veľké množstvo informácií, až 6 stránok dokumentu či celú časovú os pri spracovaní videa.

Výrobca na stánku predvádzal aj svoj najväčší 4K monitor Philips Momentum s uhlopriečkou 43“ ktorého recenziu ste si mohli prečítať už aj v našom magazíne. Na výstave sa tešil veľkému záujmu konzolových hráčov pre ktorých je primárne určený.      

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

IWAYDAY_2018

Najnovšie videáPC forum button